Yüzerken El Paleti Kullanmak

Yüzerken El Paleti Kullanmak
Yüzme El Paleti Ne İşe Yarar ve Nasıl Kullanılır?

Yüzücülerin hangi seviyede olursa olsun palet kullanımı önerilmektedir. Palet kullanıldığı zaman daha hızlı yüzülmesi mümkün olmaktadır. Bu sayede aynı zamanda suyun direnci de daha fazla hissedilmektedir.

Yüzme antrenmalarında el paletlerinin yanı sıra yüzme ayak paleti de kullanılmaktadır.

Yüzerken nerede hata yapıldığı bu şekilde daha rahat fark edilmektedir. Palet kullanmak bacak kaslarını güçlendirmektedir. Ayak bileği de bu şekilde esnemektedir. El paleti ile yüzmenin faydaları oldukça fazla.

El paleti kullanmak da kol ve el vuruşları zayıf olan kişilere önerilebilir. Sürekli olarak paletle yüzüp paletsiz yüzemeyecek duruma gelmeden arada bir de olsa paletle yüzülmesi önerilmektedir.

Paletle yüzerken kulaçlara odaklanılması önerilmektedir. Özellikle kulaçların 4 fazı da tam uygulamaya çalışılmalıdır.

Zayıf Kol Kaslarınızı Yüzerek Geliştirin

Paletle yüzüldüğünde kendinizi fazla zorlamadan küçük vuruşlar ile yol almanız mümkün olmaktadır. El paleti kullanmanız durumunda ağrı oluşuyorsa yüzme antrenörüne danışarak kullanımına devam edilmesi önerilir.

Kurbağalama stili dahil diğer tüm yüzme stilleri palet ile yüzülebilir. Kurbağalama stili için de özel palet geliştirilmiş olup ülkemizde henüz bulunmamaktadır.

El paleti nasıl kullanılır diyenler için küçük çaplı bir araştırma yapmalarını öneririz. Yüzme stilini geliştirmek isteyen kişiler olabildiği kadar kısa uçlu olanı tercih etmelidir.

Normal paletlerin ucunun bir kısmını kesilerek de kısa palete dönüştürülmesi mümkündür. Paletlerin güneş altında bırakılmaması, tuzlu sudan çıktıktan sonra yıkanması önerilir.

Doğru Palet Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Uzun mesafe yüzme yapılacak ise paletle bu süre kısaltılabilir. Ayrıca kulaç atmadan da paletle el ve ayak vurması kısa sürede geliştirilebilir.

El paletleri genellikle çocuk yaştan itibaren yüzmeye meraklı olan herkesin ilgisini ve dikkatini de çekmektedir. Yüzerken palet kullanımı ile su içinde daha hızlı şekilde edilmesi sağlanabilir.

Yüzücü el paleti ile yüzerken hata yapılan durumların anlaşılması da daha kolay olmaktadır. Palet ile yüzmeden sonra ağrı durumları ortaya çıkıyorsa doktora gidilerek bu durum hakkında bilgi alınmalıdır.

Palet ile hem kısa hem de uzun mesafe yüzme antrenmanlarını da gerçekleştirmeniz mümkün.

El paleti alırken ön tarafının tamamen düz olanlarından değil de hafif martı şeklinde olanlardan seçilmesi gerekir.