Uzman Eğitmenlerden Yüzme Dersleri

Uzman Eğitmenlerden Yüzme Dersleri
Uzman Eğitmenlerden Yüzme Dersleri

Çocukların ve yetişkinlerin güvenli bir şekilde yüzmeyi severek öğrenmesi ülkemizin önem verdiği konular arasındadır. Yüzme kurslarının eğitimci kadroları uygulamalı ve teorik dersler vermektedir. Kartal yüzme kursunda ders veren eğitmenler üniversitelerin beden eğitimi ve yüksek okulu fakültelerinden mezun olan kişilerden oluşmaktadır.

Özel kampüsler de bulunan havuzların hijyen çalışmaları sürekli olarak devam etmektedir. Kartal yüzme kursu 3 ile 15 yaş arası gruba minikler yüzme dersleri 15 yaş ve üstü gruba ise yetişkin yüzme dersleri vermektedir.

Havuzların hijyeni, havuz suyunun değerlerinin düzenli kontrolü yapılmaktadır. Havuzlar uzman sağlık yöntemleri ile temizlenmektedir. Havuzların temizliğinde iyon, ozon, düşük dozlarda klor kullanılmaktadır.

Yüzme Dersleri Veren Kurslar

Yüzme kursu dersleri veren merkezlerde yüzme koordinatörleri bulunmaktadır. Yüzme kursu eğitmenleri öğrencilerin gelişimini de düzenli olarak kontrol etmektedir. Yüzme kursu eğitmenleri sertifikalı şekilde yüzme eğitimi almaktadır. Su sporlarını ve çocukları seven kişilerden eğitmenler oluşmaktadır.

Yüzme dersi verilen havuzlarda ilk yardım ve can kurtarma eğitimi almış eğitmenler gözetleme yapmaktadır. Kartal yüzme kursu öğrencilerine profesyonel eğitimler sunmaktadır.

Öğrencilere yüzme dersleri verilmesinin yanı sıra su sporu ve yüzme dersleri de verilmektedir. Kartal yüzme kursunda hazırlanan özel yüzme dersleri ile yüzme becerisi kazandırılmaya çalışılmaktadır.

Sporcu olarak yetişmek isteyen vatandaşlar milli takıma gitme düzeyinde sporcu yetiştirmiş, deneyimli eğitimci kadrodan, sertifikalı ve akademik kişilerden oluşmaktadır.

Yüzme Dersi Verilen Havuzlar Hakkında

Yüzme derslerinin başlangıç aşamasında tuvalet eğitimini almış bebekler de derslere katılabilmektedir. Havuzların tahlilleri düzenli olarak yapılmaktadır.

Ekip ile karma yüzme derslerinde gruplar 6 kişiden oluşmaktadır. Yüzme dersi programları 12 ay boyunca sürmektedir. Öğrenci tahlilleri, üyelerin sağlık sorunları yaşayıp yaşamadıkları düzenli olarak takip edilerek saklanmaktadır.

Kartal yüzme kursunda eğitimler teorik ve uygulamalı şekilde verilmektedir. Yüzme havuzları limitli kullanıma açık olduğu için hijyen kuralları uygulanmaktadır. Havuzlar ortalama olarak 140 ile 180 cm derinliğe sahiptir.

Havuzlar 25 metre olup yarı olimpik yapıdadır. Ülkemizin sahip olduğu kaynaklara önem veren Kartal yüzme kursu çocukların küçük yaşlardan itibaren yüzebilmesini hedeflemektedir. Hafta içi ve hafta sonu programları ile eğitimler verilmektedir.

KARTAL YÜZME KURSU