Yüzerek Nasıl Kilo Verilir

Yüzerek Nasıl Kilo Verilir
Yüzerek Nasıl Kilo Verilir? Yüzerek Kilo Verilir Mi?

Yüzerek Nasıl Kilo Verilir Mi?

Kilo ve obezite çağımızın en büyük sağlık sorunlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Her yıl on binlerce hasta aşırı kilo sebebiyle oluşan çeşitli hastalıklardan dolayı ölümle karşılaşıyor. Kilonun vücut üzerinde ölümü getirecek dolaylı etkileri olduğu gibi dünya üzerinden direkt kilo sebebiyle oluşan ölümlerde bulunuyor. Kalp artık genişleyen vücut ölçüleri için yeteri kadar çalışamıyor ve bu hastaların çoğunluğu çok genç yaşta hayata veda ediyor. Kilo diğer yandan yaşam kalitesini düşürerek kronik hastalıklara yol açıyor. Bu sebeple kilo uzun vadede çok tehlikeli sonuçlara yol açarak hastaların ölümüne kadar giden tehlikeli bir sebep oluyor.

Sağlıklı Kilo Verme

Yüzerek Sağlıklı Kilo Verin

Sağlıklı bir şekilde kilo verme ise hastalara öncelikle hormon düzeylerine, yağ düzeylerine, yaşına ve kilosuna göre belirli ölçümler yapılarak oluşturulan diyetle olabiliyor. Aşırı kilolu insanların pek çoğu çeşitli mide ameliyetları geçirse de mide ameliyatına giremeyecek tehlikede insanlar da bulunuyor. kilo vermeyi bir hedef olarak görmeyip yaşamın bir parçası haline getirmek gerekiyor. Uzun vadede kalıcı sonuçlar alabilmek için sağlıklı bir şekilde kilo vermek gerekiyor. Aniden oluşan kilo kayıpları da en az kilo almak kadar riskli bir durum oluşturuyor. Bu riskleri önlemek için doktor kontrolünde diyet oluşturmak ve uzmanların önerdiği şekilde egzersiz yapmak gerekiyor. Kilo vermek için hızlı ve etkili bir spor olan yüzmek de doktorlar tarafından öneriliyor.

Kilo Ve Yüzme

Kilo ve Yüzme

Egzersiz ve diyet ömür boyu yapılması gereken önemli bir programdır. Kişinin yaşına ve kilosuna uygun şekilde oluşturulan diyet ve spor programını her gün uygulamak kişinin ideal kilosuna yaklaşmasını sağlar. Öte yandan kişilerde görülen hormonel bozukluklarında bu evrede tedavi edilmesi ve verilen kiloların geri alınmaması için önlem alınması gerekiyor. Aşırı kilo sebebiyle oluşan çeşitli hastalıkların etkilerinden korunmak ve bu etkileri en aza indirmek için uzmanlar ömür boyu sürecek fiziksel aktivite öneriyor. Yapılan sporlar içinde kişiyi hızlı bir şekilde hem bölgesel olarak hem de vücudun bütünü üzerinden komple yağlardan kurtulmasını sağlayacak önemli bir spor olan yüzmeyi tüm uzmanlar öneriyor.

Yüzerek Kaç Kilo Verilir?

Uzmanlar bir saat sürecek etkili bir yüzmenin kişide önemli ölçüde kilo verdireceğini göstermiştir. Bir kilo vermek için kişinin bin kalori harcaması gerekir. Bin kalori harcamak için de haftalık iki ya da üç saat süreminin yeterli olunacağı biliniyor. Düzenli egzersiz ve diyet programına uyulması halinde verdiğiniz bu kilonun haricinde diyetin getirdiği zayıflamaya da kavuşacaksınız. Sizde haftalık üç ya da dört saat ayırarak ayda 4 ya da 5 kilo verebilirsiniz. Ancak kişinin ne kadar kalori yakacağı kilosuna ve metabolizmasının çalışma hızına bağlı olarak değişmektedir. Bu sebeple her insanda her aktivite aynı saat yapılsa bile aynı sonuçları birebir olarak vermeyebilir.

Yüzme Türü Kalori Yakmada Etkili Mi?

Ne tür yüzdüğünüz kalori yakmada önemli bir ölçü olmakla birlikte asıl ölçü kişinin kilosu olmaktadır. Çünkü ne kadar kilolu olursanız yüzerek o kadar çok kalori yakarsınız. Diğer yandan yüzme türlerinin de kilo verme üzerinde önemli etkileri olur. Örneğin serbest stil yüzme, kurbağa yüzme ve sırt üstü yüzme modellerinde kişiler aynı kiloları verir. Bir saatlik bu yüzme türlerinde gösterilen performans kişinin kilosuna göre ortalama 500 kalori yaktırır. Ancak kelebek yüzme modelinde çok daha fazla kilo kaybı oluşur. Örneğin kelebek yüzme stilinde 100 kiloluk birisi yaklaşık olarak bin kalori yakarak diğer yüzme türlerine göre daha fazla kalori yakmaktadır.