Kartal Yüzme Okulu’nda Yüzme Dersleri

Kartal Yüzme Okulu’nda Yüzme Dersleri

Kartal Yüzme Kursu

Yüzme eğitimi almak isteyen pek çok kişi yüzme kurslarında eğitimin nasıl verildiğini merak etmektedir. Kartal Yüzme Kursu’muzda yüzme eğitimleri birebir olarak veya grup halinde sizlere sunulmaktadır. Grup halinde yüzme dersleri almak istiyorsanız maksimum 5-6 kişilik sınıflarda yüzmeyi öğrenebilirsiniz. Ancak grup halinde yüzme öğrenmek istemeyenler için kişiye özel yüzme programlarımızda mevcuttur.

Yüzme derslerimizin grup halinde  ya da birebir olması fark etmez. Tüm gruplarımız aylık paketlerimizi tercih etmek zorundadır. Aylık paketlerimiz çerçevesinde toplamda 8 saat yüzme dersi verilmektedir. Haftada iki gün birer saat verilen yüzme derslerimiz son derece yeterlidir. Başarı sağlayan kursiyerler bir üst seviyede eğitim almaya başlamaktadır.

kartal yüzme kursu ve havuzu
Kartal Ata Yüzme Kursu

Kartal Yüzme Okulu’nda Yüzme Nasıl Öğretilir?

Kartal Yüzme Okulu’nda profesyonel bir yüzme eğitimi verilmektedir. Çocuk ve yetişkinlere özgü yüzme eğitimlerimiz profesyonel yüzme antrenörlerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir.  Yüzme derslerimizde öncelikle su korkusunu yenme ve su adaptasyonunu arttırma teknikleri öğretilerek kursiyerlerin sıfırdan suya girmeleri sağlanır. Nefes egzersizleri, serbest duruş teknikleri, ayak ve kol çırpma yöntemleri ile vücut kondisyonunun yüzerken en doğru şekilde ayarlanması öğretilmeye çalışılır.

Yüzme kursunun ilk derslerinde yüzmeye ait temel bilgiler sunulmaktadır. Başlangıç seviyesi, orta seviye ve ileri seviyeden meydana gelen her istasyonumuzda yüzmeye ait farklı teknikler öğretilmektedir. Her seviyede bir öncesi seviyenin tekrarı yapılmakta ve öğrenilen bilgiler pekiştirilmektedir.

kartal ata yüzme kursu

Yüzme öğrenirken temelin doğru atılması önemlidir. Yüzmeye başlarken temel bilgiler öğretildikten sonra kulaç atma ve bacak çırpma gibi yüzmenin en önemli detayları öğretilmekte ve yüzme tekniklerine geçilmektedir.

Kartal Yüzme Kursu Kursiyerlerin Su Fobisini Yok Ediyor

Yüzme öğrenmek için gelen pek çok kursiyer su korkusu nedeniyle çeşitli zorluklar yaşıyor. Kartal Yüzme Kursu’muz yüzme eğitimlerine başlamadan önce su korkunuzu ortadan kaldırıyor.

Su korkunuzu yenmeniz için eğitmenlerimiz çeşitli psikolojik destekler uyguluyor ve özel programlar eşliğinde korkunuzu yenmenizi sağlıyor. Yüzme derslerine başlamadan önce su korkusunun ortadan kaldırılması şarttır. Aksi halde yüzme eğitimi almaya gelen kişiler su korkusu nedeniyle ortadan kaldırılamayacak olumsuz sonuçlarla karşı karşıya kalabilirler.