Yüzerken Çok Yoruluyorum

Yüzerken Çok Yoruluyorum
Yüzerken Çabuk Yorulmanın Nedenleri

Yüzerken formda olmadığınız için ciddi hız sorunu yaşayabilirsiniz. Yüzme, tüm kasların çalıştığı nadir sporlardan biridir. Tüm vital kapasiteniz çalışır. Bu nedenle yüzme esnasında eğer formda değilseniz, hız yapamaz çabuk yorulur yüzmeden keyif alamazsınız.

Yüzme de başarılı olmak için öncelikle nefes çalışmaları yapmalı, nefesinizi kontrol edebilmelisiniz. Kol ve bacak kaslarınızın güçlü olması gerekir. Bunu sağlamak için bol bol yürüyüş ve kol egzersizleri yapmalısınız.

Çilek, kırmızı elma, karpuz ve domates tüketmenin  nefes alma problemleri ile mücadele etmenin etkin bir yolu olduğunu biliyoruz. Bu nedenle yüzerken daha hızlı olmak için yüzme öncesinde bu besinleri tüketmeye çalışmalı, bu besinler sayesinde daha formda bir yüzme performansı sergileyebilirsiniz.

Çabuk yorulmanın bir diğer nedeni ise kansızlık olabilir. Kanınızın düşük olması yorgunluğa, uyku isteğine ve hareketsizliğe neden olur.

Bu yüzme performansınızı de etkiler. Bunu engellemek içinse sabah kahvaltısında az pişmiş dalak tercih edebilir, bol bol kırmızı sebze ve meyveler tüketerek, demir açısından zengin besinlerle beslenerek kansızlık probleminize çözüm bulabilirsiniz.

Yüzme dahil diğer tüm spor dallarında başarılı olmak ve güçlü hissetmek için öncelikle beslenme düzeninize dikkat etmeniz gerekir. Böylece daha dirençli, dayanıklı ve güçlü olabilir, çeşitli spor dallarında hızlı ve aktif olabilirsiniz.

Yüzme, tüm kaslarınızın çalıştığı ve tüm kaslarınızın güçlendiği bir spor dalıdır. Sadece yaz döneminde değil, kış döneminde de devam etmeniz önerilir.