Pazartesi , Haziran 18 2018
Ana Sayfa / Yüzme Blog / Yetişkinler İçin Yüzme Kursları

Yetişkinler İçin Yüzme Kursları

Yüzme kursu eğitim ve sportif faaliyetler için verilen dersleri içermektedir. Ata Yüzme kursu İstanbul’da Kartal bölgesinde bulunan Türkiye yüzme fedarasyonuna bağlı olarak çalışan profesyonel ve yüzmeyi hiç bilmeyen kişilere eğitim veren bir kurstur.

Yetişkinler, çocuklar ve yüzücülüğü geliştirmek isteyen herkese özel olarak yüzme dersi vermektedir.  Yetişkinler için Yakacık yüzme kursları 6 kişilik sınıf oluşturularak ayda sekiz saat ders eşiliğinde verilmektedir.

Her derse katılım zorunlu olmakla birlikte katılamadığınız dersleri telafi imkanınız bulunmamaktadır. Yüzmeyi adım adım ve profesyonel bir şekilde öğrenmek için bu derslere katılımınızı düzenli olarak gerçekleştirmeniz gerekmektedir. yetişkinlere yönelik verilen yüzme dersleri üç ayrı kategoride değerlendirilebilir.

İlk olarak derslerin grup halinde verildiği yüzme derslerini tercih edebilirsiniz. İkinci olarak özel ders verilen ve birebir eğitim yapılan derslere katılabilirsiniz. Yüzmeyi biliyorsanız da son olarak yüzme bilginizi geliştirmeye yönelik bu derslere katılabilirsiniz.

Özel Dersler Ve Grup Dersleri

Özel dersler ve grup şeklinde yapılan dersler kişilerin isteğine bağlı olarak verilmektedir. Grup dersleri 6 kişilik sınıflar oluşturularak yapılmaktadır. Özel dersler ise tek olarak eğitmenin size ders vermesiyle yapılır. Derslere başlamadan önce yüzme bilginiz ölçülür. Buna göre grubunuz belirlenerek daha iyi sonuç almanız sağlanır. Özel yüzme dersleri grup derslerinden farklı olarak kişiye bağlı olarak planlanan, ders saatleri ve günleri eğitmenlerle birlikte kararlaştırılan derslerdir. Yetişkin Yakacık yüzme kursları kişinin yüzme ile olan bilgisine bağlı olarak verilmektedir.

Kadın Ve Erkek Grupları Ayrı Mı?

Kadın ve erkek gruplarının ayrı olduğu ders programı bulunmamaktadır. Dersler karma gruplar halinde en fazla 6 kişilik sınıflarda yapılır. Özel ders almak isterseniz eğitmen seçebilme imkanınız bulunmaktadır. Yetişkin Yakacık yüzme kursları ayda toplamda 8 saat olarak verilir. Haftada iki saat yüzme dersi göreceğiniz anlamına gelmektedir.

Gruplar kişilerin yaşlarına ve yüzme bilgilerine göre ayrılarak oluşturulur. Böylelikle her yaş grubundan insan kendi özelliklerine göre bir grupla birlikte derse başlayarak derslerden daha fazla verim alması sağlanır. Yüzme derslerine katılmak için size uygun zaman aralığını iletişime geçerek konuşmanız dersleri kaçırmadan kursa devam edebilmenize olanak sağlar.

En Çok Okunanlar

Ata Yüzme Spor Kulübü Kursları

Yüzerek sağlıklı kalın, yüzerek eğlenceli zamanlar geçirin, yüzerek beden, ruh ve zihin bütünlüğünüze katkıda bulunun. …

Bir Cevap Yazın