Çarşamba , Mayıs 23 2018
Ana Sayfa / Yüzme Blog / Çocuklar ve Yüzme Kursları

Çocuklar ve Yüzme Kursları

Ülkemizin dört denize birden kıyısı var. Buna karşın büyük çoğunluğumuz yüzme deyince yaz tatillerinde gidilen plajları, boyu geçmeyen yerlerde denize dalıp çıkmayı ve eğlenmeyi hatırlıyor. Oysa yüzme sporu doktorlar tarafından vücut için mükemmeldir denilerek kesinlikle tavsiye ediliyor.

Gerek kendiniz ve gerekse çocuğunuz için yüzme sporu ile ilgilenmeyi daha ciddi olarak düşünmelisiniz. Böylece bilgisayar ekranı başında saatlerini geçiren, obezite tehlikesi altında olan ve giderek dünyadan kopuk yaşamaya başlayan genç nesil için çok sağlıklı bir çözüm yolu bulmuş olacaksınız.

İstanbul’un Anadolu yakasında, Yakacık merkezli olarak 2010 yılından beri Türkiye Yüzme Federasyonu bünyesinde faaliyet gösteren Ata Yüzme Spor Kulübünün kuruluş amaçlarından biri de budur. Kas ve kemik yapısını güçlendiren yüzme sporu sırt ağrılarını geçirmek, stresi azaltmak, kalp ve damar direncini güçlendirmek,  hatta meme kanserini önlemek açılarından yetişkinlere de tavsiye edilmektedir. Hamileler bile rahatlıkla yüzebilirler.

Özel Yüzme Dersleri Verilebilir

Faydaları saymakla bitmeyen yüzmeyi öğretmek ya da geliştirmek için kulübümüz tarafından düzenlenen aylık yüzme kursları hem yetişkinler hem de çocuklar için devam etmektedir. Çocuk yüzme kursları hakkında ayrıntılı bilgiyi öncelikle internet sitemizden öğrenebilirsiniz.

Dersler hakkında yüz yüze görüşmek, eğitmenlerimizle tanışmak ve kayıt yaptırmak içinse sizi Yakacık’daki kulüp merkezimize önceden randevu almanız ricasıyla bekliyoruz. Hafta sonu için planlanan yüzme kurslarımız çocuklar için hem eğlence hem de eğitim olanağı sağlayacaktır.

Gruplar halinde verilen derslerden başka özel yüzme derslerini de çocuğunuz veya kendiniz için düşünebilirsiniz. Özel dersler çocuk yüzme kursları programının uygulandığı Maltepe Kapalı Yüzme Havuzu tesislerinde veya isteğe bağlı olarak size özel havuzunuzda yapılabilir.

Üyelik Hakkında Genel Bilgiler

Bütün bunların ötesinde yüzme bilen ve geliştirmek isteyenler de kulübümüz üyesi olabilirler. Aylık üyelik sistemi uygulamaktayız. Serbest yüzme üyeliği için öncelikli şart yüzmeyi bilmenizdir. Böylece en güzel sporu hayatınıza katmış olacaksınız. Tek seferlik havuza giriş yoktur.

Spor amaçlı çalışmak ve disipline olmak bizim için önceliklidir. Çocuk yüzme kursları ve Yakacık Yüzme Havuzu olarak da geçen Maltepe Havuzu hakkında daha ayrıntılı bilgi için yüzme meraklılarını Ata Yüzme Spor Kulübüne bekliyoruz.

 

En Çok Okunanlar

Ata Yüzme Spor Kulübü Kursları

Yüzerek sağlıklı kalın, yüzerek eğlenceli zamanlar geçirin, yüzerek beden, ruh ve zihin bütünlüğünüze katkıda bulunun. …

Bir Cevap Yazın