Cuma , Nisan 20 2018
Ana Sayfa / Yüzme Blog / Yüzme Kursları

Yüzme Kursları

Yüzme kursları günümüzde genellikle yüzme bilmeyen kişilerin tercih ettiği kurslardır. Bu kurslar yüzme havuzlarında verilir. Bu havuzlar kış aylarında da kullanılabilmesi için genellikle kapalı olarak inşa edilmişlerdir. Ataşehir yüzme kurslarında olduğu gibi tüm ülkemizdeki yüzme kurslarında eğitimi özel eğitimli ve sertifikalı kişiler vermektedirler.

Sizler de yaşınız kaç olursa olsun yüzme öğrenmek için çekinmeden bu kurslara gidebilirsiniz. Unutmayın ki yaşınızdan dolayı çekinmenizi gerektirecek bir durum yoktur ve oradaki yaşıtınız kişiler de yüzme bilmemektedirler.

Yüzme Kuşlarında Neler Yapılır?

Yüzme kursuna ve yüzme öğrenmeye karar verdiğiniz anda cesaretinizin de olması gerekmektedir. İlk ders genellikle hem sizin hem de eğitimcinizin size alışması için çok önemlidir. Suda neler yapabileceğinizi öğrenmek için ilk ders genellikle ayağınızı havuz dibine basmanız gerekmektedir.

Bunun sonrasında hocanızın size göstereceği nefes egzersizlerini havuz kenarında su içindeyken yapmanız gerekmektedir. Bunlar önemlidir ve kesinlikle pek çok tekrar ile iyice size öğretilir. İkinci aşamaya geçtiğinizde hocanız yardımı ile su üzerinde yatay durmayı öğreneceksiniz.

Bu çalışma yüzme kurslarının öğrettiği en kolay hareketlerin başında gelmektedir. Doğru ve rahat şekilde bu hareketi yaptığınız anda aynı pozisyondayken ayaklarınızı çırpmanız öğretilir.

Dersinizin ikinci gününde ilk gün yaptığınız hareketlerin aynılarını yapacaksınız lakin bu sefer hocanızın yardımı kademeli olarak düşecek ve yok olacak. Kendi durumunuza göre bu çalışma 2 veyahut 3 gün sürebilmektedir.

Dersler Size Göre Hazırlanır

yüzme kurslarında aldığınız eğitim sonucunda 15-20 metrelik bir havuzda ya da denizde rahatlıkla yüzebilirsiniz. Ayrıca denizde ya da havuzda boyunuzu geçen yerden suya girmeyi de öğrenebilirsiniz.

Sizden beklenenler arasında 4- 5 metre kadar yüzdükten sonra durup suya bir süre bekleyip geri dönmeniz de vardır. Tüm bunların yanında unutmamalısınız ki diğer kişilerden ileride ya da geride olmanız sizin için zararlı değildir. Geride ya da ileride olan kişilere göre eğitim hocalar tarafından hazırlanmaktadır.

Bundan dolayı grubunuzun düzeyine bağlı olarak çalışmak zorunda değilsiniz. Genellikle 3 yaşında olan çocuklar yüzme kurslarına gidebilir. Bununla birlikte çok ileri yaşlara kadar bu kurslara gidilerek eğitim alınabilir.

En Çok Okunanlar

Ata Yüzme Spor Kulübü Kursları

Yüzerek sağlıklı kalın, yüzerek eğlenceli zamanlar geçirin, yüzerek beden, ruh ve zihin bütünlüğünüze katkıda bulunun. …

Bir Cevap Yazın