Çarşamba , Mayıs 23 2018
Ana Sayfa / Yüzme Blog / Uzman Antrenör Eşliğinde Yüzme Dersleri

Uzman Antrenör Eşliğinde Yüzme Dersleri

Uzman Antrenör Eşliğinde Yüzme Dersleri

Yüzme kursları yetişkinlere ve çocuklara etkili yüzme eğitimleri vermektedir. Pedagoji kuralları gereği çocuklara ve yetişkinlere ayrı günlerde dersler verilmektedir. Bay ve bayanlara karma dersler sunulmaktadır. Grup yüzme eğitimleri üç istasyondan oluşmaktadır. Başlangıç, orta ve ileri seviyelere özel yüzme dersleri verilmektedir. İstanbul yüzme kursu birebir ve grupla yüzme dersleri vermektedir. Eğitimler farklı zaman aralıklarında sürdürülmektedir. Kurslar aylık üyelikler halinde sunulmaktadır. Kurslar haftada iki gün ve birer saat olarak organize edilmektedir. Çocuk ve yetişkin yüzme eğitimleri bayan ve bay karma gruplar halindedir.

Yüzme Eğitimi Verilen Havuzlar Hakkında Bilgiler

Yetişkin yüzme eğitimleri 15 yaş üstü kişilerden oluşmaktadır. Yarı olimpik havuzlar 12,5 metre en ve 25 metre boy ölçülerine sahiptir. 5 kulvarın yer aldığı havuzların derinliği 2,20 cm olarak belirlenmiştir. Ücretsiz otopark gibi imkanlar da kurslar bünyesinde sunulmaktadır. Katılım için ön kayıt yapılması ve sınırlı kontenjanlardan yararlanılması önerilmektedir. Kurslar merkezi noktalarda bulunmakta olup ulaşım rahatlıkla sağlanmaktadır.  Derslere katılım programları haftada iki gün bir ders ve bir saat olarak sürmektedir. Havuzda su üzerinde mükemmel şekilde durmak için çalışmalar yapılmaktadır.

Kısa Sürede Yüzme Öğrenmek Mümkün Mü?

Yüzme derslerine katılım maksimum 5 kişiden oluşmaktadır. Yüzme bilenler spor amaçlı olarak havuz kullanımı yapabilirler. Çocuklar ve yetişkinlerin fazla kilolarından kurtulması için kondüsyon geliştirici çalışmalar yapılmalıdır. 50 metrelik tam olimpik havuzlarda da kulüp üyelerinin ihtiyaçları doğrultusunda eğitimler sunulmaktadır. İstanbul yüzme kursu alanında uzman eğitmenleri ile kısa sürede yüzmeyi öğretmektedir. Her beden eğitimi ve spor faaliyeti jimnastik içerdiği için yüzme sporu çalışmalarında da jimnastik çalışmalarına önem verilmektedir. Çeşitli lokasyonlarda özel yüzme dersleri almak da mümkündür. Yüzme çalışmaları akademisyen koordinatörler tarafından organize edilmektedir.

Ulaşımı Kolay Noktalarda Olan Yüzme Havuzları

Tuvalet alışkanlığını kazanan çocuklar ve yetişkinler spor kulübünün potansiyel üyesi olarak kabul edilmektedir. Yüzme kurslarının havuzlarında takım antrenman çalışmaları yapılabilmektedir. Ulaşımı kolay olan merkezi lokasyonlarda bulunan yüzme havuzlarında faaliyetler devam etmektedir. Eğitim sonucunda kursiyerler doğru nefes alma ve düzgün kulaç tekniği ile stil sahibi olmuş olmaktadır. Su sıcaklıkları mevsim sıcaklıklarına göre ayarlanmaktadır. Eğitmenler nezaretinde kondisyon kazanma ve kalori yakarak zayıflama amaçlı çalışmalar da yapılmaktadır.

Çeşitli Rahatsızlıklara İyi Gelen Yüzme Dersleri

Omurgadan kaynaklı rahtsızlıklar su ile terapi alanında kısa sürede ve etkili şekilde düzenlenmektedir. Kulüplerin bünyesinde profesyonel eğitmenler görev yapmaktadır. Yüzme sporunun toplumun daha geniş kesimleri tarafından sevilmesi, her bütçeye ve her yaşa uygun olarak yayılmasını sağlamak ve sağlıklı olarak çalışmalarını da sağlamaktadır. İstanbul yüzme kursu kursiyerlerine psikolojik olarak da su korkularını yenmeleri için destek sağlamaktadır. Kişisel ihtiyaçlara cevap veren, sosyal, kültürel, sportif alanlarda çalışmalar yapan kurslar yoğun talep görmektedir. En büyük yüz ölçümlerine sahip havuzlarda eğitimlerin verilmesine önem verilmelidir.

 

 

En Çok Okunanlar

Ata Yüzme Spor Kulübü Kursları

Yüzerek sağlıklı kalın, yüzerek eğlenceli zamanlar geçirin, yüzerek beden, ruh ve zihin bütünlüğünüze katkıda bulunun. …

Bir Cevap Yazın