Çarşamba , Mayıs 23 2018
Ana Sayfa / Yüzme Blog / Çocuk Yüzme Kursu

Çocuk Yüzme Kursu

Çocuklar için yüzme derslerindeki amaç ve kapsam olarak ikiye ayrılmaktadır. Okul öncesi yaştakiler ve okul çağı çocukları. Bu iki gurup kendi özelliklerine ve eğitimi alabilecekleri seviyeler dikkate alınarak verilmektedir.

Okul Çağındaki Çocuklar İçin Yüzme Kursları

Şimdiye kadar okul çağında olup yüzme dersleri almış olan çocukların %99 kadarı aktif ve başarılı bir şekilde yüzmeyi öğrenmişlerdir. Çocuğunuz bir grup içerisinde yüzme öğrenmekte zorlanıyor ya da yüzme öğrenmesi için sizin aceleniz varsa pek çok çocuk yüzme kurslarının çocuklar için yüzme dersleri sorunlarınızı aşmanız için size yardımcı olacaktır.

Okul Öncesi Çocuklar İçin Yüzme Kursları

Okul öncesi yaştaki çocuklar ise genellikle 3 yaşından itibaren yüzme kuralarındaki çocuklar için yüzme programlarına kabul edilmektedirler. Bu yaş kategorisindeki çocuklar için ana amaç sudan korkmama, suyla barışık olma ve aileleri ile birlikte suya rahatlıkla girebilmeleridir. Zaman içerisinde kendi başına suda durabilmek ve yüzerek ilerleyebilmek de küçük yaştaki çocukların yüzme eğitiminde ileri seviye hedefleri oluşturmaktadır.

Engelli Çocuklar İçin Yüzme

Genellikle özel yüzme kurslarında görev yapan öğretmenlerden ile engelli çocuklarla da özel çalışmalar yaparak çocuğun mucizeler yaratmasına yardımcı olunabilmektedir. Zihinsel ya da bedensel engelliler için bu alanda özel eğitim almış eğitmenler ile çok başarılı sonuçlar alınmaktadır. Engelli çocuklar için yüzme öğrenmelerinin dışında zihinsel, bedensel ve sosyal olarak büyük gelişmeleri de mutlulukla takip edebilirsiniz.

Çocuklarda Su Korkusunun Yenilmesi

Çocuklarda su korkusunun yenilmesi için verilen eğitimler havuzun derin olmayan bölgelerinde başlamaktadır. Çocuk ilerledikçe havuzun derin bölgelerine doğru giderler. Suya girdikleri ilk andan itibaren eğitimcinin mutlak güvencesi altında olur çocuklar. Yakalamak zorunda olunan bir program yoktur ve çocuğun ilerleme hızı onun başarısını tayin eder. Eğitmen çocuğa haber vermeden onu suda kesinlikle yalnız bırakmaz ve destek olmayı sonlandırmaz. Ayrıca eğitmen çocuğunuzdan kesinlikle suya atlamasını istemez. Eğitimlerde alışkanlık olmaması için yardımcı eşyalar genellikle kullanılmaz. Pullboy, ayak tahtası, makarna vb. bunların hiçbiri kullanılmamaktadır. Sadece eğitmenin çocuğunuza vereceği destek ve özel öğretim yöntemleri çocukların korkularını yenmesi ve Yüzme öğrenmeleri için yeterli olacaktır.

En Çok Okunanlar

Ata Yüzme Spor Kulübü Kursları

Yüzerek sağlıklı kalın, yüzerek eğlenceli zamanlar geçirin, yüzerek beden, ruh ve zihin bütünlüğünüze katkıda bulunun. …

Bir Cevap Yazın