Pazartesi , Haziran 18 2018
Ana Sayfa / Yüzme Blog / Kurtköy Yüzme Kursu

Kurtköy Yüzme Kursu

Yüzme Eğitimi Almadan Önce Bilinmesi Gereken Detaylar

Kısa sürede yüzme öğrenmek isteyen kişiler yüzme kurslarına kayıt yaptırarak hem temel yüzme becerilerini kısa sürede kazanmakta hem de yüzme teknikleri hakkında bilgi sahibi olmaktadır. Yüzme eğitimi almadan önce kilo ne kadar azsa su üzerinde o kadar rahat durulacağı fikri unutulmamalıdır.

Eğitimler ilerledikçe bireyler kendi kendine yüzebilecek seviyeye gelebilmektedir. Kurtköy yüzme kursu oldukça başarılıdır. Yüzme dersleri teorik olarak anlatıldıktan sonra su üzerinde de uygulamalı olarak öğrenilen çalışmalar yapılmaktadır. Ders programları kurlar şeklinde verilmektedir.

Yüzme Dersinde Kısa Sürede Neler Öğrenilebilir?

Nefes alıp verme, streamline gibi teknikler su üzerinde kısa sürede öğretilmektedir. Etkili eğitim alan bireyler öğrendiklerini de kısa sürede uygulayacak noktaya gelmektedir. Orta seviyede kol çalışmaları, rotasyon, yandan nefes alma, kollarla suyu kendine doğru çekerek ayaklar yardımıyla itme çalışmaları uygulanan teknikler arasındadır. Daha tempolu ve kondisyonel çalışmalara ise uygulanan programların değerlendirilmesi sonucunda yapılmaktadır.

Serbest yüzme ve sırtüstü tekniklerin gelişimi ve çeşitli yüzme hareketleri ise ileri seviye gruplarında uygulanan teknikler arasında bulunmaktadır.

Yüzme Kursları Hakkında Bilinmeyenler

Yüzme sporunun faydaları geçmişten bugüne kadar artmakta, hem fiziki hem de ruhsal alandaki faydaları bilinerek yüzme sporuna ilgi duyulmasına önem verilmektedir. Çocuklar ve yetişkinlerin yüzme kurslarına kaydolmaları için sağlık tahlilleri istenmektedir. Tam kan tahlili, tam idrar tahlilleri, hepatit b testi, ekg, sağlık raporları ise derslere öğrenci alınırken istenmektedir. Aylık üyelik paketlerinde derslere katılma zorunluluğu bulunmakta olup, derslerin telafisi yapılmamaktadır.

Sadece bayanlara özel dersler de Kurtköy yüzme kursunda bulunmaktadır. Sadece bayanlar yüzme dersi eğitmenini bayan olarak istediğinde ise bayan eğitmen derslerine girebilmektedir.

Doğru Havuzda Yüzme Dersi Almak İçin Neler Yapılmalıdır?

Havuzların bakım çalışmaları aylık periyotlarla düzenli olarak klonlama çalışmaları yapılmaktadır. Deneme dersleri bulunmamakta olup öğrenciler istediği takdirde dersleri inceleme ve kayıt olmadan önce girme hakkına sahiptir.

Çocukluk sağlığında yüzme kurslarına başlanması ise ruhsal ve fiziksel gelişimi olumlu yönde etkilemektedir. Kurtköy yüzme kursunda profesyoneller eğitim vermektedir. Düzenli şekilde fiziksel aktivite yapılması ise çocukların kilo alımından ve obeziteden korunmasını sağlamaktadır.

Hem egzersiz hem de oyun olarak çocuklar yüzme derslerini kolaylıkla benimsemektedir. Her yaş için uygun olan rekreasyon aktiviteleri, boş zamanları eğlenceli hale de dönüştürmektedir. Çocuklar sosyal ortamlarda eğlenceli anlar geçirmektedir. Jimnastik ve atletizm gibi küçük yaşlardan itibaren yapılan sporlar arasında yüzme de yer almaktadır.

 

 

En Çok Okunanlar

Ata Yüzme Spor Kulübü Kursları

Yüzerek sağlıklı kalın, yüzerek eğlenceli zamanlar geçirin, yüzerek beden, ruh ve zihin bütünlüğünüze katkıda bulunun. …

Bir Cevap Yazın