Pazartesi , Haziran 18 2018
Ana Sayfa / Yüzme Blog / Kısa Sürede Yüzme Öğrenmek İçin Yapılması Gerekenler
Kartal Yakacık yüzme havuzu Ata Yüzme Spor Kulübü yüzme kursları.

Kısa Sürede Yüzme Öğrenmek İçin Yapılması Gerekenler

Kısa Sürede Yüzme Öğrenmek İçin Yapılması Gerekenler

Yüzme sporuna merak duyanların sayısının artması beraberinde yüzme kurslarının açılmasını da getirmiştir. Yüzmeyi kısa sürede öğrenmek için derslerde soru sorulması, kararlı olunması, iyi bir dinleyici, antrenörle sürekli göz temasında bulunulması, sabırlı olunması gerektiği, kullanılacak malzemelerin iyi seçilmesi, derslere ara verilmeden devam edilmesi gerekmektedir.

Sporcular yoğun şekilde enerji harcamaktadır. Gün boyunca enerji kaybeden sporcular sporun süresine, sporcunun yaşına, kilosuna, boyuna bağlı olarak harcadıkları enerjiyi geri kazanmak zorundadır. Kartal yakacık yüzme kursunda çok yönlü çalışmalar yapılmaktadır. Vücut geliştirme, kilo verme, vücuda kondisyon kazandırma amacıyla yüzme dersleri yapılmaktadır.

Yüzen Kişilerin Beslenme Düzenleri Nasıl Olmalıdır?

Yüzme sporuna ilgi duyan kişiler almaları gereken enerjinin altında beslenirse performansları etkilenmekte, müsabakaları kaybetmeye, antrenman süresini kısa sürede yarım bırakmaya başlayacaktır. Yoğun enerji ile beslenmek vücutta yağlanmalara sebep olmakta bunun yanı sıra postür duruş bozukluklarına davetiye çıkarmaktadır. Yakacık yüzme kursunda yüzme tekniklerinin arasında en yeni olmakla birlikte kurbağalama tekniğinden farkları dolayısı ile ayrılmaktadır.

Kısa sürede yüzme öğrenmek isteyen bireyler yemek yedikten hemen sonra spora başladığı takdirde çalışmaları verimli olmamaktadır. Yemek yedikten sonra yüzme sporuna başlamak kalp rahatsızlıklarına davetiye çıkarmaktadır. Yüzme dersleri sırasında fazla su içilmesi mide bölgesinde gereksiz şişliklere, performans bozucu rahatsızlıklara neden olmaktadır.

Hijyenik Havuzlarda Alınan Yüzme Dersleri

Yüzme sporu sırasında terle birlikte tuz atıldığından kartal yakacık yüzme kursu eğitmenleri tuz tabletleri ile takviye yapılmasını önermektedir. Modern ve hijyenik havuzlarda yetişkin ve küçük bireylere düzenlenen kurslar ile ileri seviyelerde yüzme öğrenilebilir. Su korkusunu yenmek ve teknikleri geliştirmek için yüzme kurslarına gitmek ve özel ders almak da faydalı olabilmektedir.

Kartal yakacık yüzme kursunda yüzme bilen kişiler ise antremanlara katılabilmekte, kondisyon geliştiren, kilo vermeye yönelik çalışmalar yapabilmektedir. Yetişkin yüzme kurslarına katılmak için alt yaş sınırı 15’dir. Havuzlar gerekli belgelere sahip olup denetimleri uzmanlar tarafından yapılmaktadır. Havuzların sertifikaları gençlik ve spor bakanlığına bağlıdır. Havuzlar kapalı olup ısıtmalı özeliklere sahiptir. Havuzlarda kullanılan suyun analizleri periyodik olarak yapılmaktadır.

En Çok Okunanlar

Ata Yüzme Spor Kulübü Kursları

Yüzerek sağlıklı kalın, yüzerek eğlenceli zamanlar geçirin, yüzerek beden, ruh ve zihin bütünlüğünüze katkıda bulunun. …

Bir Cevap Yazın