Çarşamba , Mayıs 23 2018
Ana Sayfa / Yüzme Blog / Kartal Yüzme Kusrları

Kartal Yüzme Kusrları

Yüzme Eğitimi Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Yüzerek hem spor yapmak hem de vücudunuzda güzel değişimler yaratmak elinizde. Günün yorgunluğunu, stresini keyifli dakikalarla yüzerek geçirmek isteyen yetişkinler yüzme kurslarına talep etmektedir. Birebir olarak verilen özel yüzme dersleri de bulunmaktadır. Yetişkin bay ve bayan yüzme kurslarında ya da grup şeklinde yüzme eğitimleri almak da mümkün. Çocuklar için 4 ile 15 yaş aralığında birebir ilgiye ve öğretime dayalı yüzme grupları da bulunmaktadır. En lüks ve temiz havuzlarda uygun fiyatlarla ders almak için erken kayıt yaptırmak gerekmektedir.

Özel Yüzme Dersleri Almak İçin

Alanında uzman antrenör kadrosu ile yetişkinler için de grup ya da özel olarak yüzme dersleri verilmektedir. İstenildiği takdirde özel arkadaş çevresiyle de grup dersleri almak mümkündür. Eğitmenlerle ve kurs yönetimiyle görüşerek kursta yer alan gruplara talepleriniz doğrultusunda yerleştirilmektesiniz. Kartal yüzme kursunda ders programları çalışan kesim düşünülerek belirli saatlerde ve aralıklarda düzenlenmektedir. Yüzmenin yaşı olmadığı düşüncesiyle hareket edilmelidir. Yüzmek için kararlı olmak ve uygun bir havuz bulmak yeterli olmaktadır. Profesyonel antrenörlerden ders alarak hem doğru tekniklerle yüzme öğrenmek hem de yüzmeyi hayata katmak mümkün.

Yüzme Eğitimi Hakkında Genel Bilgiler

Yüzme derslerinde tüm vücut kaslarının kullanılmasına önem verilmektedir. Eğitmenler yüzme alanında ihtisas yapmış milli sporculardan oluşmaktadır. Size en yakın havuzlarda, istediğiniz günde ve saatte eğitim alabilmeniz de mümkün. Suda boğulma korkusu olan kişilerin suyu hissetmesini sağlamak ve suyla barıştırdıktan sonra eğitmenler gözetiminde kendilerini güvende hissetmelerine yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Su korkusu olan öğrencilere farklı eğitim programıyla temel yüzme becerileri hızlı şekilde ve kolaylıkla öğretilmektedir.

Ne Kadar Sürede Yüzme Eğitimi Öğrenilmektedir?

Suda boğulma korkusu olmayan kişilere ise ortalama 4 ile 5 seans arasında temel yüzme becerileri kazandırılmaktadır. Derslerin ardından öğrenciler eğitmenlerinin gösterdiği hareketleri rahatlıkla yapabilecektir. Sırt üstü yüzme, kelebek, kurbağalama, serbest stil gibi yüzme teknikleri üyelere öğretilmektedir. Kartal yüzme kursunda verilen eğitim kalp damar dolaşımınızı artırmaktadır. Atlayış ve depar becerilerinin edinilmesi amaçlanmaktadır. Kilo vermek, sağlıklı yaşamak için yüzme sporu yapabilmek için yüzme seviyesinin belirli bir düzeye gelmesi gerekmektedir. Yüzme tekniklerini öğrendikten sonra aralıksız 20-30 dakika yüzmek mümkün olmaktadır.

Yüzme Havuzları Hakkında Genel Bilgiler

Yüzme havuzlarında ısıtma sistemleri bulunmaktadır. Yaz ve kış aylarında öğrencilerin hasta olmaması için sıcaklıklar ideal seviyede tutulmaktadır. Yüzme sporunun kalp krizi riskini azalttığı ve vücudun üst solunum yolu enfeksiyonlarına karşı direncini artırdığı bilinmelidir. Yüzmek eklem iltihabı riskini de azaltmaktadır. Yetişkinlere verilen yüzme eğitimlerinde yüzme stillerinin geliştirilmesi de mümkündür. Kartal yüzme kursuna katılan kişiler stres atmanın yanı sıra vücut formunu koruma ve kondisyon sağlamaya yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Stres atmak ve su korkusunu yenmek isteyenlere özel çalışmalar da sunulmaktadır.

En Çok Okunanlar

Ata Yüzme Spor Kulübü Kursları

Yüzerek sağlıklı kalın, yüzerek eğlenceli zamanlar geçirin, yüzerek beden, ruh ve zihin bütünlüğünüze katkıda bulunun. …

Bir Cevap Yazın