Çarşamba , Mayıs 23 2018
Ana Sayfa / Yüzme Blog / Kartal Yakacık Kapalı Yüzme Havuzu
Kartal Yakacık Yüzme Havuzu - Ata Yüzme Spor Kulübü

Kartal Yakacık Kapalı Yüzme Havuzu

Kartal Yakacık Kapalı Yüzme Havuzu

2007 yılında açılan Kartal Yakacık Kapalı Yüzme Havuzu yerel bir kapalı havuz olma özelliğine sahiptir. Spor tesisi unvanı altında faaliyetlerini sürdüren havuz Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından işletilmektedir.

Toplantı odası ve kafeterya gibi alanları bulunan havuzun 5 adet kulvarı bulunmaktadır. Teknik odaları ve kaliteli aydınlatmalarıyla yüzme severlere güzel bir yüzme imkanı sunan kapalı havuzun derinliği 2.20 metredir.

Uzunluğu 25 metre olan kapalı havuz yüzmek isteyen kişilere kaliteli bir yüzme imkanı sunması açısından çok önemli bir yere sahiptir.  Temiz ve hijyenik olan havuzda çocuk ve yetişkinler istedikleri zaman yüzme imkanına sahip olabilmektedir.

Temiz Bir Kapalı Havuzda Yüzme

Yüzme havuzlarında yaşanan en büyük çekincelerden biri de yüzme havuzlarının temizliğidir. Kartal Yakacık kapalı yüzme havuzunun her gün suyu boşaltılmakta ve yeniden doldurulmaktadır.

Havuz suyu boşatıldıktan sonra havuzun zemini ve duvarları fırça ile temizlenmektedir. Yosun önleyici kullanılarak fırçalanan havuzda steril bir hale getirildikten sonra suları tekrar doldurulmaktadır. Hijyenin çok önem verildiği kapalı havuzda yaz ve kış aylarında özgürce yüzebilme imkanı sunulmaktadır.

Oturma yerleri ve protokol tribünün de bulunduğu kapalı yüzme havuzu yüzme sporuyla ilgilenenler ve yüzmeyi öğrenmek isteyenler için oldukça elverişli yüzme havuzlarından biri olma özelliğine sahiptir. Temizliği ve yüzmeye elverişli olması nedeniyle yüzme havuzu çok kullanılan kapalı havuzlardan biridir.

Kartal Yakacık Kapalı Yüzme Havuzu ile Yüzme Dersleri

Yetişkin ve çocukların yüzme eğitimi alabildiği Kartal Yakacık Kapalı Yüzme Havuzunda yüzme eğitimleri de verilmektedir. Yetişkin ve çocukların yaş ile yüzme seviyelerine göre gruplara ayrılmasının ardından yüzme kulüpleri ve yüzme kursları tarafından yüzme eğitimi verilmektedir.

Yetişkin ve çocuk yüzme eğitimleri bay ve bayan karma gruplarlar şeklinde gerçekleştirilebileceği gibi kişiye özel yüzme eğitimleri de verilmektedir. Grup halinde işlenen yüzme eğitimleri 5 ile 8 kişilik olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Çocuk yüzme eğitimleri 4 ile 15 yaş grubunun kapsarken, yetişkinleri için yüzme eğitimleri 15 yaş ve üstü kişileri kapsamakta ve yüzme kursları kaliteli bir şekilde faaliyetlerini sürdürmektedir.

Yakacık yüzme havuzu ve yüzme kursları hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki linke tıklayınız.

Yakacık Yüzme Kursu

En Çok Okunanlar

Ata Yüzme Spor Kulübü Kursları

Yüzerek sağlıklı kalın, yüzerek eğlenceli zamanlar geçirin, yüzerek beden, ruh ve zihin bütünlüğünüze katkıda bulunun. …

Bir Cevap Yazın