Pazartesi , Haziran 18 2018
Ana Sayfa / Yüzme Blog / Doğru Yüzme Kursu Seçimi İçin

Doğru Yüzme Kursu Seçimi İçin

Doğru Yüzme Kursu Seçimi İçin

Ülkemizde son yıllarda hızla gelişmekte olan yüzme sporu beraberinde yeni yüzme kurslarının açılmasını sağlamaktadır. Ülkemizde küçük yaştaki çocukların da yüzebileceği düşüncesi annelere başlangıçta tedirginlik verse de sonra rahatlamalarına sebep olmaktadır. Kartal yakacık yüzme kursu sağlık bakanlığının denetlediği havuzlarda nitelikli çalışmalar ile yapılmaktadır. Yüzme kurslarında 2 ile 3 yaş arasındaki çocuklardan 7 ile 12 yaş arasındaki çocuklara kadar yüzme dersleri verilmektedir. Kartal yakacık yüzme kursu ve havuzları faal durumda olup Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlıdır. Eğitmenler 6 öğrenciden oluşan gruplarda dersler vermektedir. Ders saatleri hafta içi ve hafta sonu olarak düzenlenmektedir. Yetişkin bireyler için çalışmalar dört haftalık katılımlar ile sunulmaktadır. Ders süreleri 1 saat olup eğitmenler gözetiminde 6 kişilik gruplardan oluşmaktadır.

Profesyonel Yüzme Dersleri

3 kur verilen yüzme eğitimleri sonunda öğrenciler profesyonelliğe doğru adım adım ilerlemektedir. Doğru nefes alıp verme etkinlikleri, düzgün kulaç atma çalışmaları ile yüzme dersleri öğrenilmektedir. Suda kötü anlar yaşayan, su korkusu duygusunu yoğun şekilde hisseden kişilere özel ders eğitimleri önerilmektedir. Kartal yakacık yüzme kursu yarı olimpik yapıdadır. 12,5 metre en, 25 metre boy, 5 kulvara sahip havuzların derinliği 220 santimetre olmaktadır. Kartal yakacık yüzme kursu kafeterya, otopark gibi sistemlere sahiptir. Yüzme havuzlarının seyirci kapasiteleri de yüksek durumdadır. Yüzme havuzlarının ücretsiz otoparkları da mevcuttur.

Temizliği Düzenli Yapılan Yüzme Havuzları

Havuzların sterilizasyonu ve hijyenleri ozonlama sistemi ile yapılmaktadır. Doğru yüzmeyi öğretme çalışmaları çocukların fiziksel kapasitelerini ve özgüven seviyelerini artırmaktadır. Grup çalışmaları ile yüzme teknikleri de kursta öğrencilere öğretilmektedir. Yüzme kulübünde neşeli ortamlarda çocukların gelişmesi, performans yüzücülüğünü geliştirmeleri beklenmektedir. Kartal yakacık yüzme kursu bünyesinde otopark, kafe bulundurarak sosyal tesis görevi de yapmaktadır.

Yüzme dersleri ile bireylerin sosyal anlamdaki gelişimi desteklenmekte, spor yaparak sağlıklı ve kaliteli şekilde yaşaması sağlanmaktadır. Yüzme kursları ile yüzme sporunu sevdirmek, keyifli yönlerini göstermek, yaşam kalitesini artırmak kartal yakacık yüzme kursu tarafından sağlanmaktadır. Yüzme eğitimi verilen kurumda uzman eğitmen kadrosu, yüzme eğitimi sonrasında hizmetler sunmaktadır.

En Çok Okunanlar

Ata Yüzme Spor Kulübü Kursları

Yüzerek sağlıklı kalın, yüzerek eğlenceli zamanlar geçirin, yüzerek beden, ruh ve zihin bütünlüğünüze katkıda bulunun. …

Bir Cevap Yazın