Çarşamba , Mayıs 23 2018
Ana Sayfa / Yüzme Blog / 0-4 Yaş Arası Yüzme Eğitimi

0-4 Yaş Arası Yüzme Eğitimi

Yüzme eğitimi çocukluk yaşlarından itibaren verildiğinde, kalıcı bir öğrenim sağlanmakta hem de çocukların sudan korkma bilinci gelişmeden yüzme eğitimi verebilmek mümkün olmaktadır. 4. Yaştan itibaren suya karşı abartılı bir korku oluşabileceğinden bu yaşlardan önce yüzme eğitimi verilmesi daha doğrudur.

Genellikle yüzme kursuna gelen vatandaşlarımızdan özellikle kulak problemi çeken vatandaşlarımızın kulağına verilen suya duyarlı tıkaçlar ile daha rahat bir ortamda yüzmeleri sağlanır. Çocuklara da aynı özen gösterilmektedir.

Genellikle doğuştan bir sağlık problemi olan hastalarımız yüzme kurslarına gelirken biraz daha tereddütte kalmaları doğaldır. Fakat yüzme kurslarımızda insan sağlığı ön planda tutulduğu için gerek verilen suya duyarlı tıkaçlar gerek suyun klor etkisinde kalan gözlerimizin yanması ve sızlaması halindeki verilen damlalar ile eğitim almak üzere gelen bireylerin aklındaki soru işaretlerinin hepsi ortadan kalkmaktadır.

İçerenköy Yüzme Kursunda 3 – 12 Yaş Grubu Çocuklara Eğitimler

3 – 12 yaş grubu çocuklara uzman ekipler eşliğinde eğitim verilmektedir. Bu grubun hocasız havuza girmeleri kesinlikle yasaktır. Ailelerin iç rahatlığı için tribünlerden izleme imkanı veren yüzme kursları ailelerle yüzme imkanı da sağlanmaktadır.

Bunun yanı sıra 3 – 12 yaş grubu çocukların yetişkin havuzlarına girmemeleri onlar için hazırlanan belirli su seviyesinde olan havuzlar daha idealdir. 3 – 12 yaş grubu çocukları düşünmek gerekirse yetişkin havuzlarındaki pH değerlerinden çok zarar görmemeleri için düzenli kontrolleri yapıldığı bu havuzlarda çocukların ciltlerine daha uygun pH seviyeleri ayarlandığı söylenebilir.

3 – 12 yaş gruplarında kullanılan hocaların daha önce pedagojik eğitim almış olmaları gerekmektedir. Çünkü yetişkinlerle kurulan diyalogların çocuklarla kurulan diyalogların daha fazlı olması gerektiği için bu eğitim şarttır.

Yüzme eğitiminde buna çok dikkat edilir. Uzman ekipler tarafından çocuğunuza eğitim aldırmak istiyorsanız bu kurumu ziyaret etmenizi önemle tavsiye ederiz.

Yüzme Havuzu Kuralları

Bunun dışında yetişkin yüzme kurslarında havuza bonesiz girmek kesinlikle yasaktır. Saç diplerine çok zarar veren klordan korunmak amaçlı olan bone kullanımı üyelerimizin temizlik konusundaki hassasiyetine de dikkat çekmektedir.

Havuzun etrafında bir şey yemek içmek yasaktır. Bu konuda da gayet dikkatli olan havuz görevlilerimiz sizin sağlığınız için gerekli önlemleri almak için çalışma yapmaktadırlar.

 

 

 

En Çok Okunanlar

Ata Yüzme Spor Kulübü Kursları

Yüzerek sağlıklı kalın, yüzerek eğlenceli zamanlar geçirin, yüzerek beden, ruh ve zihin bütünlüğünüze katkıda bulunun. …

Bir Cevap Yazın