Pazartesi , Haziran 18 2018
Ana Sayfa / Yüzme Blog / Yüzme Teknikleri Hakkında Bilinmeyenler

Yüzme Teknikleri Hakkında Bilinmeyenler

Yüzme Teknikleri Hakkında Bilinmeyenler

Hızlı şekilde yüzme öğrenmek isteyen kişiler, fiziksel engeli, hastalığı olanlar, skolyoz, kifol gibi sorunları yaşayan kişiler özel yüzme derslerine yoğun talep göstermektedir. Yüzme teknikleri de özel yüzme derslerinde verilmektedir. Yüzme kursları Ataşehir’de de eğitim verebilen kurumlardan biridir.

Bebeklerin beslenmesi, uyku düzeni kazanması gibi sorunları da bebeklere özel olarak sunulan yüzme programlarında güvenli şekilde sunulmaktadır. Yüzme eğitimi veren kurumlarda eğitimcilerin gerekli sertifikalara ve belgelere sahip olmaları gerekir.

Yüzme Kursuna Kayıt Olmadan Önce Ne Yapılması Gerekir?

Yüzme eğitimi alacak olan kişilerin gidecekleri kulübün çalışmalarını yerinde incelemeleri gerekmektedir. Yüzme havuzlarının su kaliteleri ve hijyenleri önemle incelenmelidir. Yüzme havuzlarında duşların sterilizasyonu ve soyunma odalarının temizliği titizlikle yapılmaktadır. Yüzme kursuna kayıt yaptıracak olan kişiler eski üyelerin referanslarından da etkili şekilde faydalanabilmektedir.

Yüzme spor dalında birçok stil benimsenmesine rağmen serbest yüzme tekniği sıklıkla tercih edilmektedir. Yüzme kurslarında eğitimciler uygulamalı ve teorik derslerle verilmektedir. Yüzme kursunda eğitmenler üniversitelerin beden eğitimi ve yüksek okulu fakültelerinden mezundur.

Havuzların Teknik Bakımlarının Önemi

Yüzme kursuna kayıt yaptırmadan önce üyelerin kalabalık gruplar halinde derslere alınmamasına önem verilmektedir. Havuzların yüzme öğrenmek için uygun yükseklik ve derinlikte olmasına önem verilmelidir. Yatay şekilde suda durma pozisyonu ile yüzme öğretilmesi de mümkündür. Suda durulduğu zaman ayakların yere değmesi ise havuzlarda güvenliği sağlamaktadır. Yüzme kursiyerleri teorik ve temel derslerden sonra başarılı olanlara derin havuzlarda yüzme deneyimleri sağlamaktadır.

Yüzme kursları Ataşehir’de çok sayıda binada hizmet veren yapıya sahiptir. 2 yaşını geçen bebeklerin duygusal, sosyal, fiziksel, ruhsal gelişimlerine katkı sağlayacak çalışmalar da kurslar bünyesinde yapılmaktadır. Bebekler el, kafa ve ayak çırpma hareketlerini kısa sürede öğrenmektedir.

Yüzme Kurslarında Eğitimler Hangi Alanlarda Verilmektedir?

Yüzme dersi verilen havuzlarda can kurtarma ve ilk yardım eğitimleri de güvenli şekilde verilmektedir. Öğrencilere yüzme derslerinin yanı sıra su sporu sevdirilmesine de çalışılmaktadır. Sporcular deneyimli, alanında uzman, akademik ve sertifikalı kişilerden oluşmaktadır. Yüzme derslerinin başlangıç aşamasında ise tuvalet eğitimini alan bebekler de derslere katılabilmektedir.

Yüzme kursları Ataşehir’de öğrencilerine hizmet vermektedir. Ekip ile karma yüzme derslerinde gruplar 6 kişiden oluşmaktadır. Yüzme dersi programları yaz ve kış sürekli olarak 12 ay boyunca devam etmektedir. Havuz sularının değerlendirilmesi düzenli kontrolleri önemle yapılmaktadır. Havuzlarda klonlama çalışmaları özenle yapılmaktadır. Havuz temizliğinde iyon, ozon ve düşük dozlarda klor kullanılmaktadır.

 

 

 

En Çok Okunanlar

Ata Yüzme Spor Kulübü Kursları

Yüzerek sağlıklı kalın, yüzerek eğlenceli zamanlar geçirin, yüzerek beden, ruh ve zihin bütünlüğünüze katkıda bulunun. …

Bir Cevap Yazın