Pazartesi , Haziran 18 2018
Ana Sayfa / Yüzme Blog / Yüzme Öğrenmek İçin Asla Geç Değildir

Yüzme Öğrenmek İçin Asla Geç Değildir

Yüzme sporu sağlık ve rahatlama için önerilen pek çok aktivite yapma imkanı sunan çok yönlü bir spordur. Hangi yaşta olursanız olun, yüzme kursları size yüzme öğretme konusunda destek olacaklardır.

Belli bir yaşın üzerindekiler yüzme bilmeseler bile doktor tavsiyesi ile suyla ilgili aktivitelerde bulunmak ve hastalıklarının tedavi sürecine destek olmak amacıyla kursumuza gelmektedirler.

Tedavi amaçlı su aktivitelerinin yanında profesyonel ve sertifikalı eğitimcilerimiz hangi yaşta olursanız olsun size yüzme öğrenmeniz konusunda destek olmak için hizmet vermektedirler.

Kursumuzun 14 yaş altı çocuk grubunu alt sınırı 5 yaş olup, 15 yaş ve üstü yetişkin gruplarımızda üst yaş sınırı bulunmamaktadır. Yaş gurubunuza ve öğrenme becerinize göre az sayıda ayarlanmış gruplar ile ders görebileceğiniz gibi birebir özel derslerimiz de mevcuttur.

Yüzme Öğrenmek İçin Kurslarda Olması Gerekenler

Yüzme öğrenme isteğinizi karşılamak amacıyla yüzme kursları ile bağlantıya geçmeden önce kendinizin bu konuda istekli ve azimli olmanız çok daha kısa sürede yüzme öğrenmenizi sağlayacaktır.

Yüzme öğrenmek için gittiğiniz kurslarda öncelikli olması gereken havuz ve ortak kullanım alanlarındaki hijyen koşullarının en yüksek düzeyde daimi olarak sağlanıyor olmasıdır. Eğitimcilerin yüzme öğretebilme sertifikalarının bulunması gerekmektedir.

Yüzme öğretilen havuz ne çok küçük ne de çok büyük olmamalıdır. Ayağınız havuz içerisinde yere değmesi tavsiye edilendir. Ayrıca kursun hijyen ve diğer denetimlerinin eksiksiz olarak başarılı bir şekilde değerlendirildiği bilgisi sizlerle paylaşılabilmelidir.

Kafanızda yüzme ile ilgili olan soruların hepsini ister kursumuza gelerek, isterseniz telefon ve diğer iletişim alanlarımızdan biri ile sizlere itina ile cevaplarını alabilirsiniz. Önceliğimiz sizin hizmetlerimizden memnun kalmanız.

Başarılı Yüzme Kursu Kriterleri

Bir yüzme kursunun başarılı olup olmadığı referansları ve profesyonelliği ile kendini göstermektedir. Kursumuzun internet sayfasında inceleme yaparak ya da kursumuza gelerek hakkımızda daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Herkes bir şekilde doğru ya da yanlış yüzme öğrenebilir. Ancak kursumuzun önceliği sizlere yüzme öğretmeden önce sudaki performansınızın en iyi düzeyde olmasını sağlamaktır. Suda serbest ve senkronize hareketleri doğru yapmaya başladığınız andan itibaren yüzme stillerini öğrenme aşamasına geçmektesiniz. Önemli olan suda duruşun doğru ve kalıcı bir şekilde öğrenilmesidir.

Yüzme stilleri aşamasında her stil hareketi tek tek öğretilmekte, karma bir şekilde bedeniniz yorulmamaktadır. Yüzmeyi öğrenirken yüzme kursları sizlere kasılmadan, korkmadan ve doğru bir şekilde adım adım her aşamayı öğrenebilmeniz konusunda destek olmaktadırlar.

En Çok Okunanlar

Ata Yüzme Spor Kulübü Kursları

Yüzerek sağlıklı kalın, yüzerek eğlenceli zamanlar geçirin, yüzerek beden, ruh ve zihin bütünlüğünüze katkıda bulunun. …

Bir Cevap Yazın