Pazartesi , Haziran 18 2018
Ana Sayfa / Yüzme Blog / Kısa Sürede Yüzme Öğrenmek Mümkün Mü?

Kısa Sürede Yüzme Öğrenmek Mümkün Mü?

Kısa Sürede Yüzme Öğrenmek Mümkün Mü?

Gündelik hayatın gerektirdiği enerjiyi veren yüzme dersleri yeni insanlarla tanışıp yeni dostluklar elde etmenizi sağlamaktadır. Eklem aşınmasını yavaşlatma, kalp dolaşım hızını artırma, eklem iltihabına iyi gelme gibi özellikleri de bulunmaktadır.  Özel yüzme dersleri antrenörler eşliğinde birebir olarak verilmektedir. Derslere katılmadan önce yerinde izlemek, tesis hakkında bilgi edinmeyi sağlamaktadır. Yüzme kursunda eğitim koordinatörlerinden bilgi almak, derslerin içeriğini öğrenmek gerekmektedir. Özel yüzme derslerinde güven ön planda tutulmaktadır.

Kurslarda Sunulan Hizmetler Nelerdir?

Su korkusu olan kişiler ya da geçmişte boğulma tehlikesi geçiren kişiler için psikolojik destek de etkili olarak sunulmaktadır. Su korkusu olan kişilerin 8 ya da 10 saat yüzme dersi alarak temel becerileri öğrenmesi gerekmektedir. Bu süreçte korkularını yenen kişilerin grup yüzme derslerine katılması daha mümkün hale gelecektir. Engelli bireyleri kısa sürede yüzme öğrenmek isteyenler, acelesi olan kişiler, fazla vakti olmayanlar da özel yüzme dersi alabilmektedir. Özel yüzme dersleri tamamen esnek olacağı için yetkili koordinatörlerle görüşerek uygun saatlerce hafta içi ya da sonu ders planlaması yapılması da mümkündür.

Yüzme Kurslarının Çalışma Prensipleri

Bayan yüzme eğitmenlerinden ders alma seçeneği de öğrencilere sunulmaktadır. Yüzme dersi saatleri esnek olup hem eğitmenlerin hem de öğrencilerin uygun olacağı saatlerde önceden planları yapılmaktadır. 07:30 ile 20:00 arasında değişen saatlerde yüzme eğitimi almak mümkündür. Yüzme dersi almadan önce mutlaka kimlikle gelip kayıt olmak gerekmektedir. Yüzme kursu yetkilileri öğrenci sayılarına ve taleplerine göre grupları düzenlemektedir. Kayıt olmadan ders saati ayarlaması işlemleri yapılmamaktadır. Sadece bayanların olduğu seanslarla birlikte bayan antrenörlerden ders alınabilir. Özel yüzme dersleri bazı durumlarda fiyatlara dahil olabilmektedir.

Yüzme Kurslarının Öğrencilere Sağladıkları Hakkında

Havlu, krem, şampuan, saç kremi, tek kullanımlık terlikler kullanıcılara ücretsiz olarak sunulmaktadır. Yüzme dersine katılacak olan kişilerin şort, mayo, yüzücü gözlüğü, bone getirmesi mecburi tutulmaktadır. Ders saati süreleri taleplere göre değişmekte olup genellikle 60 dakikadır. Katılımcılar istedikleri kadar ders alabilmektedir. Kişilerin daha önce herhangi bir spor yapıp yapmadığı, fiziksel hareketliliği, psikolojileri ve genetik yapıları yüzme eğitimlerini etkilemektedir. Düzenli olarak gelen, kararlı olan kişiler genellikle 8 ile 12 ders arasında yüzmeyi öğrenebilmektedir.

Kursa Kayıt Olurken Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

Kişilerin su duygusunu kazanması, suyun kaldırma kuvvetine kendisini bırakması, suyla barışması, can güvenliğini sağlayabilecek kadar kendi kendine yüzebilmesi de ortalama sürelerde rahatlıkla sağlanmaktadır. Ne kadar sürede yüzme öğrenileceği ise su geçmişi, su korkusu gibi etkenlere bağlı olarak değişmektedir. Yüzme kursu kontenjanları sınırlı olup planlanan zamanda başlanması için ön kayıt yapılması gerekmektedir. Yüzme kursunda ödemeler değişiklik göstermektedir. Peşin ya da taksitli olabilmektedir. Yüzme derslerine gidilmeyen dersler de telafi programları sadece bayanların özel günlerinde uygulanmaktadır.

En Çok Okunanlar

Ata Yüzme Spor Kulübü Kursları

Yüzerek sağlıklı kalın, yüzerek eğlenceli zamanlar geçirin, yüzerek beden, ruh ve zihin bütünlüğünüze katkıda bulunun. …

Bir Cevap Yazın