Pazartesi , Haziran 18 2018
Ana Sayfa / Yüzme Blog / Yüzmeyi Geçerli Teknikleriyle Kalıcı Olarak Öğrenin
Triathlete Sheri Lehmer swims underwater in pool at Juniper Swim and Fitness Center in Bend, Oregon

Yüzmeyi Geçerli Teknikleriyle Kalıcı Olarak Öğrenin

Yüzme biliyorum diyen pek çok kişi bile belli bir teknik olamadan kendini suyun akışına bırakarak ve kendince teknikler geliştirerek yüzmeye çalıştıklarının farkında değillerdir. En çok boğulma vakası yanlış bilinen yüzme tekniklerinin kullanılmasından kaynaklanmaktadır.

Yüzme öğrenmek için sadece suda serbest duruşun yeterli olmadığının bilincinde olan eğitimcilerimiz, sahip oldukları teknik ve başarı sertifikalarını pratikte sizlere doğru bir şekilde aktarmaktadırlar. Yakacık yüzme kulüpleri olarak sizlere İstanbul Ataşehir’deki merkezi konumdaki kendi yerimizde hizmet vermekteyiz.

Eğitimcilerimizin deneyimli ve donanımlı olması öncelikli olarak dikkat ettiğimiz hususlar arasında yer almaktadır. Unutulmamalıdır ki, sudaki başarılı nefes, kol-bacak koordinasyonu ve sakin kalabilme psikolojik destekli uygulamalı eğitimler ile kazanılmaktadır. Eğitimcilerimizin önceliği sizlere bu başarıyı kazandırmak olup, devamında sizlere yüzme tekniklerini öğretmektedirler. Yüzme teknikleri artık çok rahat öğrenilebilir duruma gelmiştir.

Eğitimcilerimiz Sizlerle Başarılarını Artırmaktadırlar

Alanında uzman, bilinçli, donanımlı ve deneyimli eğitimcilerimiz çocuk ya da yetişkin guruplarında verdikleri derslerdeki başarılı çalışmaları ile sizlerin kalıcı ve doğru yüzme öğrenmenizi sağlarken, kendi deneyimlerini sizlerin başarılı bir şekilde öğrendiklerinizi uygulamanız ile desteklemektedirler.

Yakacık yüzme havuzu, profesyonel olarak yüzme sporu ile ilgilenenlere milli antrenörler eşliğinde tüm yıl boyunca haftanın altı günü antrenman yapabilme olanağı tanımaktadırlar. Profesyonel olarak yüzme sporunda başarı çalışma tekrarı ve düzenli antrenmanla mümkündür.

Kurumumuz, yüzme ile ilgili olan yurtiçi ve yurtdışı yarışmalarına katılım ile ilgili işlemleri yapmakta ve ilgili yarışma dönemlerini takip etmektedir. Geçmiş dönemlerde bu yarışmalarda derece yapan öğrencilerimiz bulunmakta olup, onlar düzenli olarak eğitimcileri ile antrenmanlara yıllardır katılmaya devam etmektedirler.

Su Fobinizi Birlikte Yeniyoruz

Sudan korkan çocuklar ve yetişkinlere özel olarak psikolojik destekli uygulamalı su fobisini aşma eğitim programlarımız bulunmaktadır. Kartal Yakacık yüzme havuzu arasında farklı hizmetlerimizle sektörde öncü bir kurum olarak hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Su fobisinin yenilmesi için öncelikle psikolojik olarak sudan neden korkulduğunun bilinmesi ve bu durumun tedavi edilmesinin ardından suda serbest duruş, sakin olma ve doğru nefes alma derslerimiz mevcuttur. Korku aşıldıktan sonraki aşamalarda yüzme teknikleri derslerine geçilmektedir.

En Çok Okunanlar

Ata Yüzme Spor Kulübü Kursları

Yüzerek sağlıklı kalın, yüzerek eğlenceli zamanlar geçirin, yüzerek beden, ruh ve zihin bütünlüğünüze katkıda bulunun. …

Bir Cevap Yazın