Pazartesi , Haziran 18 2018
Ana Sayfa / Yüzme Blog / Yüzme Kursu Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yüzme Kursu Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yüzme Kursu Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yüzme öğrenmek için kursa gitmeye karar verdiğinizde kesinlikle ayrıntılı bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Sağlığınız ve emeğinizin boşa gitmemesi için gittiğiniz kurstaki eğitim programları ve eğitimciler hakkında ayrıntılı bilgi talep ediniz.

Merkezi konumda, ulaşımı kolay kursumuza gelerek yerimizde bizleri ziyaret ederek kursumuz hakkında bilgi edinebilirsiniz. Profesyonel ekibimiz sizlere kursumuzu gezdirerek bilgilendirme yapacaklardır.

Ortak kullanım alanları, havuz ve kullanılan tüm malzemelerde hijyen koşullarının eksiksiz olarak yerine getirilmesi yüzme kursları için elzemdir. Bu konulara özellikle dikkat edilmesi gerekmektedir.

İyi Bir Yüzme Kursunda Olması Gerekenler

Yüzme kurslarının genel görünümleri temiz, geniş ve ferahtır. İçinizi sıkmayacak rahat ortamlardır. Özellikle havuz hijyeni ve ortak kullanım alanlarının hijyeni iyi bir yüzme kursunun olmazsa olmazıdır.

Kursta ders veren eğitimcilerin alanında uzman olması, eğitimcilik sertifikalarının bulunması gereklidir. Cankurtaranlık sertifikası yüzme eğitmeni olunmasını sağlamamaktadır. Bu konuda bilinçli olan yüzme kursları sertifikalı profesyonel eğitimciler ile çalışmaktadırlar.

Çalışanların profesyonel olarak işlerini yapıyor olmaları, kursa arandığında ulaşılabilir olması gerekir. Ayrıca herhangi bir soru ya da sorunuza özen gösterilerek anında çözüme ulaştırılması önem arz etmektedir.

Yüzme Kursu Başvuru İşlemleri

Yüzme kurslarına başvurmak için çok fazla prosedüre ve evraka gerek olmamakla birlikte, genel sağlık ve hijyenin devamı için genel sağlık raporu talep edilmektedir. Kursumuza başvurmak için sağlık raporu ve kimliğiniz yeterli olmaktadır.

Kendi şahsi eşyalarınızı yanınızda getirebilirsiniz. Soyunma odalarında size ait kilitli dolaplarınız bulunmaktadır. Kursumuzda ücret karşılığında bone mayo gibi ihtiyaçlarınızı da karşılayabilirsiniz.

Başvuru işlemlerimizde karşılıklı anlaşmaya vardığımız maddelerin yer aldığı sözleşmemize imza atmanızın ardından derslerimize aktif olarak katılım sağlayabilirsiniz. Ders saatlerimizden size uygun olanların listesi de sözleşmemizde yer almaktadır.

Yüzme Öğrenme Aşamaları

Yüzme öğrenmeden önce kursumuzdaki profesyonel ve deneyimli eğitimciler tarafından kişiye özel eğitim programları oluşturulmaktadır. Sizlerin sudaki durumunuz ve suda durma ve hareket performansınıza göre öncelik suda rahat hareket etmeye verilmektedir.

Suda hareket etme ve durma öğretildikten sonra yüzme kursları kol ve ayak hareketlerini birlikte ve doğru kullanmayı ardından kulaç atma gibi temel hareketleri sırasıyla öğretmektedirler.

En Çok Okunanlar

Ata Yüzme Spor Kulübü Kursları

Yüzerek sağlıklı kalın, yüzerek eğlenceli zamanlar geçirin, yüzerek beden, ruh ve zihin bütünlüğünüze katkıda bulunun. …

Bir Cevap Yazın