Cuma , Nisan 20 2018
Ana Sayfa / Yüzme Blog / Uzman Antrenörlerden Yüzme Dersleri

Uzman Antrenörlerden Yüzme Dersleri

Uzun yıllar boyunca yüzme dersleri alanında çalışan yüzme eğitmenleri Ataşehir yetişkin yüzme kursu alanında çalışmaktadır. 15 yaş üstü kişilere hafta içi ve hafta sonu yüzme dersleri verilmektedir. Yüzme kursu alanında verilen eğitimler 12 ay boyunca devam etmektedir. Yüzme bilenlere, yüzme bilip eksiklikleri olan kişilere, yüzme bilmeyenler için hiç yüzme bilmeyen kişilere ise özel ders uygulanmaktadır. Yüzme kursuna kayıt yaptırmadan önce hbsag sarılık testi ve tam idrar tahlili testleri yapılmaktadır.

Ataşehir yetişkin yüzme kursuna kayıt yaptırmak için bazı malzemeler talep edilmektedir. İsteğe bağlı olarak klordan korunmak için yüzücü gözlüğü kullanılabilmektedir. Terlik, havuz, bornoz, mayo yüzme kursuna girişte istenen malzemeler arasında bulunmaktadır.

Yetişkinler İçin Kısa Sürede Yüzme Öğrenmek

 Kısıtlı zamanı olan kişiler ve özellikle su korkusu olan kişiler yüzme öğrenmek istediği takdirde özel ders programlarından yararlanılabilir. Yüzme dersleri hafta içi ve hafta sonu olarak yapılmaktadır. İstanbul’da yüzme havuzu bulunan spor kompleksleri yüzme dersleri veren kulüpler tarafından işletilmektedir. Yüzme sporu hem fiziki hem de manevi olarak insana değerler katan bir daldır. Yüzme sporu yaparken büyük keyif alınabilen, hem eğlenceli hem de vücut için gerekli bir spordur.

Ataşehir yetişkin yüzme kursu yetişkinlere özel yüzme kursu dersleri de vermektedir. Grup yüzme dersleri 5 ile 6 kişiden oluşmaktadır. Yüzme bilen kişiler spor yapma amaçlı da yüzme derslerine katılabilirler.

Çeşitli Yüzme Teknikleri Öğreten Yüzme Kursları

Kelebek yüzme tekniği en yeni yüzme tekniği olup kurslarda öğretilmektedir. Yetişkinlerin yüzme öğrenmesi, öğrenme süresi her bireyde değişiklik göstermektedir. Yetişkinlerin bu özellikleri dikkate alınarak streamline sporu yani suyun akış çizgisini yakalama suyun akışını hissetme sporu yapılmaktadır.

Ataşehir yetişkin yüzme kursu olimpik ve yarı olimpik yüzme havuzlarını bünyesinde barındırmaktadır. Havuzlarda eğitim veren kadro beden eğitimi ve spor yüksek okullarından mezun olan kişilerdir. Antrenörlük belgesine sahip ve Besyo mezunu kişiler yüzme derslerine girebilmektedir. Yarı olimpik yüzme havuzlarından yetişkin herkes yararlanabilir. Seyirci kapasitesine sahip havuzlar da Ataşehir yetişkin yüzme kursu kapsamında bulunmaktadır.

En Çok Okunanlar

Ata Yüzme Spor Kulübü Kursları

Yüzerek sağlıklı kalın, yüzerek eğlenceli zamanlar geçirin, yüzerek beden, ruh ve zihin bütünlüğünüze katkıda bulunun. …

Bir Cevap Yazın