Pazartesi , Haziran 18 2018
Ana Sayfa / Yüzme Blog / Popüler Yüzme Kursları

Popüler Yüzme Kursları

Popüler Yüzme Kursları

Ülkemizin dört bir yanının denizler ve göller açısından zengin olması sebebiyle geçmişten günümüze kadar yüzme sporu gelişmeye yüz tutmuştur. Çocuklar ve yetişkinler için yüzme kursları alanında en iyi antrenörler tarafından verilmektedir. Üniversitelerin beden eğitimi ve spor yüksek okullarından mezun olan öğrenciler yüzme kursu eğitimi verilen alanlarda eğitim vermektedir.

Yetişkinlere çeşitli ve çok sayıdaki havuzlar bünyesinde eğitim verilmektedir. Yetişkinlere kurslar tarafından belirlenen saatlerde yüzme kursu eğitimleri ayda sekiz seans haftada iki saat olmak üzere verilmektedir. Ataşehir yetişkin yüzme kursunda kurlara öğrenciler kabul edilmeden önce seviye tespit çalışmaları yapılmaktadır.

Çeşitli Seviyelere Göre Yüzme Dersleri

Öğrenciler yüzme eğitimi hakkındaki bilgilerine göre başlangıç, orta ve ileri seviyelerde 5 6 kişiden oluşan gruplara yerleştirilmektedir. Yüzme çalışmaları eğitmenler gözetiminde yapılmaktadır. Ataşehir yetişkin yüzme kursunda eğitimler sonunda kursiyerlerin doğru şekilde nefes alıp verme, düzgün şekilde kulaç atma, yüzücü stili ile yüzmeyi öğrenmesi hedeflenir. Kurs süresince öğrencilere çeşitli yöntem ve teknikler öğretilmektedir.

Yüzme kursları sağlıklı yaşamın anahtarı olan yüzme eğitimini vermek amacıyla, yaşam boyu verilebilmektedir. Her yaş grubu için yüzme kursu mevcuttur. Kilo vermek ya da kondisyon çalışmalarıyla kendini geliştirmek isteyen bireylere yüzme kursu etkinliklerine katılmaları önerilebilmektedir.

Yüzme Derslerinin Rahatsızlıkların İyileştirilmesine Katkısı

Yüzme kursunda teknik yüzme kursu, stil eğitimi, fizyoterapi amaçlı kurslar, su üzerinde durma dersleri, suya dalış ve atlama dersleri, balıklama atlama kursu, yüzme eğitmenleri gözetiminde sportif amaçlı eğitimler, kalori yakarak zayıflama amaçlı antrenmanlar, kondisyon kazanma etkinlikleri yapılmaktadır. Bel fıtığı, skolyoz, omurga sorunlarından kaynaklanan hastalıklar gibi durumların iyileştirilmesi ya da su ile terapi gerektiren rahatsızlıklarda eğitmenler gözetiminde çalışmalar yapılmaktadır.

Yetişkin yüzme kurslarına katılmak için yaz aylarını beklemeye gerek yoktur. Kış aylarında yüzme kurslarına kayıt yaptırmak için aşı kartlarının fotokopilerinin getirilmesi de yeterlidir. Yüzme kurslarına kayıt yaptırırken yüzücüler için klor gözlüğü, bone, mayo, havlu ve terlik getirilmesi şarttır. Ataşehir yetişkin yüzme kursunda bulunan havuzlar yüksek derinliğe ve kulvarlara sahiptir. Su sıcaklıkları ortalama 27 ile 29 derecede tutulmaktadır.

En Çok Okunanlar

Ata Yüzme Spor Kulübü Kursları

Yüzerek sağlıklı kalın, yüzerek eğlenceli zamanlar geçirin, yüzerek beden, ruh ve zihin bütünlüğünüze katkıda bulunun. …

Bir Cevap Yazın