Pazartesi , Haziran 18 2018
Ana Sayfa / Yüzme Blog / Çocuklar ve Yetişkinler İçin Yüzme Dersleri

Çocuklar ve Yetişkinler İçin Yüzme Dersleri

Yüzme sporu geçmişten bugüne kadar önemi her gün artan, hem fiziki hem de psikolojik anlamda faydaları olan spor dallarındandır. Yüzme kurslarında verilen hizmetleri yerinde inceleme, eğitmenler ile tanışma, yüzme havuzu kursları hakkında bilgi almak gerekmektedir.

Yüzme kursunda minikler için 2 ile 15 yaş grubu arasındaki kişilere, yetişkinler için 15 yaş ve üstü kişilere yüzme öğrenme kursları düzenlenmektedir. Tuvalet eğitimini almış bebeklere de kurslara katılma imkanı verilmektedir. Yüzme eğitimi isteyen herkese verilebilmektedir. Her yaş grubuna yönelik yüzme eğitimleri verilmektedir. Özel yüzme dersleri de az zamanı ya da sınırlı zamanı olanlara, aşırı su korkusu olan, boğulma tehlikesi atlatmış kişilere özel yüzme dersleri verilmektedir.

Sterilizasyon Kurallarına Uygun Temizlenen Yüzme Havuzları

istanbul-yuzme-kurslariYüzme öğrenme kurslarının kullandığı ve eğitim verdiği havuzlar sık periyotlarla temizlenmekte, temizliklerinde özel malzemeler kullanılmaktadır. Yüzme havuzları geniş metrelerde aralıklara, yüksek derinlik ölçülerine sahiptir. Yüzme havuzları 5 kulvarlı olmakla birlikte genellikle yarı olimpik yapıdadır.

Savak sistem filtrasyonları kullanılmaktadır. Otomatik bilgisayarlı dozajlama ile şartlandırma, ısıtma sistemi, yerden ısıtma imkanı olan havuz kenarları bulunmaktadır. Yüzme havuz suyunun ısısı oda sıcaklığı değerlerindedir. Genellikle 28 29 derece olan havuzların içindeki suyun analizleri düzenli aralıklar ile yapılmaktadır. Grup ile dinamiği yakalamak, psikolojik ve ekonomik etkiyi yakalamak üzere grup dersleri yapılmaktadır.

Çeşitli Günlerde Verilebilen Yüzme Dersleri

Hafta içi ve hafta sonu olmak üzere çeşitli günlerde yüzme öğrenme kursları düzenlenmektedir. Eğitim almadan da serbest yüzme seansları düzenlenebilmektedir. Yüzme öğrenmeyi garanti tutan yüzme öğrenme kursları, ne kadar sürede öğrenileceği konusunda kesin süreler verememektedir.

Ne kadar sürede yüzme öğrenileceği yüzme eğitimi almak isteyen kişilerin yeteneklerine, spor geçmişine ve su korkusuna bağlıdır. Yüzme eğitimi alacak kişiye bağlı olarak süre değişebilmektedir. Temel yüzme eğitimi konusunda dersler aksatılmadığı takdirde yüzme öğrenme kursları garanti vermektedir.

Kurslarda görev yapan eğitimci kadrosu, alanında uzman eğitimciler uzun yıllar yüzücülük yapmış eski sporculardan oluşmaktadır. Yüzme öğrenme eğitimi veren kurslarda başlangıç, orta ve ileri seviye eğitimleri verilmektedir. Tüm üyeler kendi seviyelerine uygun gruplarda eğitim almaktadır.

En Çok Okunanlar

Ata Yüzme Spor Kulübü Kursları

Yüzerek sağlıklı kalın, yüzerek eğlenceli zamanlar geçirin, yüzerek beden, ruh ve zihin bütünlüğünüze katkıda bulunun. …

Bir Cevap Yazın