Pazartesi , Haziran 18 2018
Ana Sayfa / Yüzme Blog / Ataşehir Yüzme Havuzlarında Temel Yüzme Eğitimi

Ataşehir Yüzme Havuzlarında Temel Yüzme Eğitimi

Temel yüzme eğitimi, ilerleyen seviyelerde spor dalları bakımından yüzme ile ilgili diğer alanlara yönelmenizi sağlayabilir. Su balesi, profesyonel yüzücülük gibi spor dalları ile hayatınız boyunca iç içe olmanız, sağlıklı bir vücuda, sağlıklı bir zihne ve sağlıklı bir kalbe sahip olmanızı sağlayacaktır.

Su sporları ile ilgilenen kişilerin çocukluktan itibaren bu eğitime başladıklarını görmeniz mümkündür. Ağaç yaşken eğilir atasözü yüzme sporu için büyük oranda geçerlidir. Ancak yetişkinlerin bu konuda umutsuzluğa kapılmaması gerekiyor. Beden tüm alışkanlıklarına rağmen yeniden eğitilebilen, yeniden şekillendirilebilen bir organizma olarak düşünülmeli.

İyi bir eğitim ve yeterli azimle yüzmeyi tüm teknikleriyle öğrenebilir ve profesyonel olarak icra etmeye başlayabilirsiniz. Ataşehir yüzme havuzları bu konuda en büyük yardımcınız olmaya hazır. Donanım bakımından gelişmiş yüzme kurslarımız sayesinde, çocuk, yetişkin yaşlı demeden yüzmenin keyfini çıkartıp kendinizi bu alanda geliştirmenizi mümkün kılıyoruz.

Özel Yüzme Eğitimi

Ataşehir yüzme havuzları, özel yüzme eğitimi programları ile İstanbul’un en çok tercih edilen kursları arasında yer almaktadır. Kişiye özel yüzme eğitimi programı, kişinin müsait olduğu saatlere göre ayarlanmaktadır. Bu şekilde kişinin gün içinde en hazır olduğu zaman dilimi bu yorucu aktiviteye ayrılır ve aktivitenin geçiştirilmesi, önemsizleşmesi engellenmiş olur.

Kişi dingin ve dinlenmiş bir şekilde dersini aldığında daha zevkli bir eğitim gerçekleşmekte, öğrenme daha kolay olmakta ve kişinin başarma isteği de daha yüksek olmaktadır. Özel eğitimlerde motivasyon daha yüksek olmaktadır. Kişinin hatalarını görmesi ve düzeltmesi birebir eğitimde daha hızlı olur. Bu şekilde daha hızlı bir öğrenme gerçekleşmektedir.

Yüzme esnasın vücudun alması gereken pozisyonlar en ince ayrıntısına kadar uygulamalı bir şekilde gösterilmektedir. Yanlış duruşlar, yanlış yapılan bacak ve kol hareketleri düzeltilmektedir.

Serbest Yüzme Saatleri

Ataşehir yüzme havuzlarında özel yüzme eğitiminizi kısa bir sürede tamamladıktan sonra serbest yüzme saatlerinin bulunduğu programlarımıza yazılabilirsiniz. Bu programlarda başınızda eğitmen beklemek.

Olası güvenlik sorunlarını ortadan kaldırmak için bir eğitmen gözlemci tüm salon ile ilgilenmekte ve nöbet tutmaktadır. Bir kulvarda en fazla 2 kişi olacak şekilde rahat rahat yüzmeniz sağlanmaktadır. 60 dakikalık program boyunca bütün vücudunuzu çalıştırarak zayıflama ve daha sağlıklı bir bedene sahip olma imkanı yakalayabilirsiniz.

 

En Çok Okunanlar

Ata Yüzme Spor Kulübü Kursları

Yüzerek sağlıklı kalın, yüzerek eğlenceli zamanlar geçirin, yüzerek beden, ruh ve zihin bütünlüğünüze katkıda bulunun. …

Bir Cevap Yazın