Pazartesi , Haziran 18 2018
Ana Sayfa / Yüzme Blog / Yüzmeyi Bilmiyorum Nasıl Öğrenebilirim?

Yüzmeyi Bilmiyorum Nasıl Öğrenebilirim?

Yüzmek hem en güzel sporlardan biridir ve hem de yararları saymakla bitmez, sağlıklı bireyler olarak yetiştirmeye çalıştığımız çocuklarımızı bu spora erken yaşlarda alıştırmalı ve hayat boyunca bu sporu yapmaları için teşvik etmeliyiz. Yetişkinler için de ayrıca yüzme kursları vardır, hayatı boyunca sudan korkmuş, bir türlü yüzme öğrenememiş olan büyükler bu kurslar sayesinde kısa zamanda yüzmeyi öğrenebiliyorlar.

Yüzmeyi bilmiyorum, nasıl öğrenebilirim diye bu kurslardan yararlanmanız mümkün. Yetişkin grupları yüzmeye 6-7 kişilik gruplar halinde alınır, daha önce hiç yüzme bilmeyenler önce suya alıştırılırlar, sudan korkmamaları, suyun onları kaldıracağı anlatılarak öğretilir. Düzgün nefes alıp verme işin aslıdır, sonra kulaç atma öğretilir, kaliteli ve işlerini severek yapan öğretmenlerle derslerden verim alınmaması mümkün değildir.

Suyun üzerinde kalabilmeyi başardıktan sonra öğrencilere teknik dersler verilmeye başlanır, önceden biraz da olsa yüzme bilenler havuz ortamında bocalayabilirler, ayaklarının yere değmemesi onları zorlayabilir, ama alıştırmalar sonucunda bunun da üstesinden gelebilirler.

Yüzme bilmiyorum, nasıl öğrenebilirim sorusu kısaca bu şekilde yanıtlanabilir. Çocuklar ise yüzmeye bayılırlar ve erken yaşlarda başlanılan derslere devam ederlerse günün birinde bu işi çok iyi başarırlar. Çocukların sudan korkmamalarını sağlamak derslerin temelini oluşturur, daha sonra ileri düzeylerde derslere geçilir.

Bütün bu konularda uzman kadrolarımız ile size yardımcı olmaya çalışıyoruz, öğretmenlerimizin akademisyenlerden oluşması işleri kolaylaştırmaktadır. Hatta bebeklere bile yüzme derslerimiz var.

Yüzme bilmiyorum, nasıl öğrenebilirim dediğiniz zaman keyifli dersler vaat ediyoruz, kısa sürede bu işin altından birlikte kalkabilmek tek amacımız. İster çocuklarınızla birlikte, isterseniz tek başınıza kurslarımıza gelebilir ve günlük 1 saatlik yüzme derslerinden sonra istediğiniz gibi yüzmeye başlayabilirsiniz. Diğer spor dalları ile uğraşanlara da kapımız her zaman açıktır, destek amaçlı yüzme öğrenmenin her branşa yardımı olacaktır.

En Çok Okunanlar

Ata Yüzme Spor Kulübü Kursları

Yüzerek sağlıklı kalın, yüzerek eğlenceli zamanlar geçirin, yüzerek beden, ruh ve zihin bütünlüğünüze katkıda bulunun. …

Bir Cevap Yazın