Pazartesi , Haziran 18 2018
Ana Sayfa / Yüzme Blog / Yüzme Öğrenmek İstiyorum

Yüzme Öğrenmek İstiyorum

Yüzme öğrenmek kimileri için zor olsa da kimileri içinde vazgeçilmez bir spordur. Yüzme bilmeyen ve yüzme öğrenmek istiyorum diyen tüm arkadaşlara tavsiyemiz size en yakın yüzme havuzlarında profesyonel yüzme hocalarından yüzme eğitimi almanızdır. Yaşınız kaç olursa olsun bu yaşa kadar öğrenemedim bu yaştan sonra öğrenemem kaygılarına kapılmadan biran önce yüzme öğrenmek için başvurun.

Su korkunuz olabilir, daha önce boğulma tehlikesi yaşamış veya bu kötü olaylara tanıklık etmiş olabilirsiniz. Her ne şekilde olursa olsun bu tip durumları atlatabilirsiniz. Sadece sabırlı olun ve ümitsizliğe kapılmayın, yavaş yavaş ilerleyin.

Yüzmek hem en güzel sporlardan biridir ve hem de yararları saymakla bitmez, sağlıklı bireyler olarak yetiştirmeye çalıştığımız çocuklarımızı bu spora erken yaşlarda alıştırmalı ve hayat boyunca bu sporu yapmaları için teşvik etmeliyiz.

Yüzme Öğrenmek İçin Birkaç Tavsiye

  • Yüzme öğrenmek için istekli olun.
  • Yüzme eğitimi alacağınız kaliteli yüzme kursu araştırın. ( Hatta mümkünse katılacağınız kulübün derslerini yerinde izleyin.)
  • Yüzme öğrenmek için kendinize zaman ayırın acele etmeyin sabırlı olun.
  • İnternet siteleri üzerindeki sloganlara aldanmayı. 5 saatte yüzme öğretiyoruz, 8 derste yüzme öğretiyoruz gibi kısa sürede size garanti veren kurslardan kaçının. Herkes için 5 saat veya 8 saat demek mümkün mü? Herkes 8 saatte veya 5 saatte yüzme öğrenseydi İstanbul’un %90 yüzme biliyordu.
  • Sabırlı olun ve kendinize süre belirlemeyin kaç ders oldu hala aynı yerde miyim gibi kaygılara kapılmayın.
  • Devamlılık, sabır, özveri size mutlaka başarıyı getirecektir.

Yüzme öğrenmek için kendinize zaman ayırın, profesyonel hocalarından eğitim alın.

En Çok Okunanlar

Ata Yüzme Spor Kulübü Kursları

Yüzerek sağlıklı kalın, yüzerek eğlenceli zamanlar geçirin, yüzerek beden, ruh ve zihin bütünlüğünüze katkıda bulunun. …

Bir Cevap Yazın