Pazartesi , Haziran 18 2018
Ana Sayfa / Yüzme Blog / Çocuk Yüzme Kursları

Çocuk Yüzme Kursları

Ata Yüzme Kulübü
Çocuk Yüzme Kursları

İstanbul’da birçok semtte özel veya kamu kurumlarına ait spor merkezlerinde çocuklara yüzme kursları düzenlenmekte veya yaz okulu mantığı ile yüzme dersleri verilmektedir. Çocuklar için spor okulları çok sayıda olması ve bilimsel çalışmalarla spor yapmaları yüzme öğrenmeleri elbette çok güzel. Fakat çocuklarınız doğru adreste mi bundan emin olmak lazım!

Çocuklarımızın beden ve ruh sağlığı için onları küçük yaşta spora yönlendirmemiz gerekir. Bu sporu seçerken, çocuklarımızın becerisinin yanı sıra sporun onlara getireceği faydaları da göz önünde bulundurmalıyız. En etkili ve faydalı sporların başında yüzme gelir.

Yüzmenin bağışıklık sistemine faydaları da çocuklar için uygun spor olarak yüzmeyi tercih etmemizin en büyük faktörlerinden biridir. Ayrıca yüzme, kişiye yaşam disiplini sağlar. Bu yüzden çocuklarımızı küçük yaşta yüzmeye yönlendirirsek, yaşam disiplini kazanmasını sağlayarak bütün hayatı boyunca düzenli bir yaşam sürmesini sağlayabiliriz. Çocuklarımız için iyi bir çocuk yüzme kursu seçerek, bütün bu faydalardan yararlanmasını sağlarız.

Böyle sağlıklı ve aktif bir yaşama alışan çocuklar daha sonra hayatları boyunca böyle yaşamayı da sürdüreceklerdir. Çocuk yüzme kursu eğitimleri genellikle 3-12 yaş arası çocukları kapsamaktadır. Eğitime çocukların yaşlarına ve deneyimlerine göre gruplanması ile başlanır. Bu esnada çocukların yüzme seviyeleri de belirleyici rol oynar.

Bunun dışında teknik ve ahlaki psikolojiyi de göz önüne alarak çocukların psikolojisine uygun hareket etmeliyiz. Gruplarda en fazla 5-6 çocuk çalışmaktadır. Çocuklar, yüzme dersi öncesi eğitmenler eşliğinde ısınma ve esneme hareketleri yaparak derse başlamaktadırlar.

En Çok Okunanlar

Ata Yüzme Spor Kulübü Kursları

Yüzerek sağlıklı kalın, yüzerek eğlenceli zamanlar geçirin, yüzerek beden, ruh ve zihin bütünlüğünüze katkıda bulunun. …

Bir Cevap Yazın