Pazartesi , Haziran 18 2018
Ana Sayfa / Yüzme Blog / Yüzme Nefes Kontrolü

Yüzme Nefes Kontrolü

Yüzme eğitimi için en gerekli teknikler nefes alma konusunda gerçekleşmektedir. Nefes alma teknikleri ile birlikte kendinizi yüzmeye bir adım daha yaklaşmış hissedeceksiniz. Bu şekilde yüzerken nefesinizi nasıl kullanacağınız hakkında detaylı bilgilere de sahip olmuş olacaksınız. Yüzmede nefes kontrolü, yüzme performansınızı etkileyen önemli noktalardan biridir.

Bu anlamda aldığınız veya alacağınız mesafeyi iyi derecede ayarlamak için gerekli olan bir takım enerji miktarını da iyi ayarlamanız gerekecektir. Bu anlamda gerekli olan enerji miktarını su kısmında nasıl harcayacağınız konusunu da aktif bir şekilde öğrenmiş olacaksınız. Oksijeni alarak yüzünüzde ve burnunuzla başınızı suyun içinde suya üflemek olacaktır.

Yüzmede nefes teknikleri, tüm spor dalları için gerekli olan doğru nefes alma tekniklerinden geçmektedir. Yüzmeyi bilmeyen kişilerin en çok sorun ettikleri noktalardan biri olan nefes alma teknikleri ise sizin için doğru bir öğrenme noktası oluştururken aynı zamanda batma hissine kapılmamanız konusunda da sizi destekleyecektir. Nefes alma konusunda iyi bir tekniğe sahip olmak yüzme işleminin tamamına yakının halletmek anlamına gelecektir.

Bu anlamda yüzme kursuna başlamadan önce bu tekniklere dair bir takım çalışmaların yapılması da gerekecektir. Nefes tutuş süreniz ne denli artarsa bu anlamda yüzerken de o denli ilerlemeniz kolay olacaktır. Kendinizi yormanızın bir şekilde durdurulması sayesinde ise yüzme hakkında detaylı birçok adımın atlatılması de gerçekleşmiş olacaktır.

Yüzmede nefes alma teknikleri, aşıldıktan hemen sonra, hızlıca nefes alıp vermeyi ve su yüzüne çıkınca hemen bu alıp vermeleri oldukça hızlandırmayı öğreneceksiniz. Aynı zamanda vakti iyi değerlendirmek ve alınan nefeslerin iyi değerlendirilmesini öğrenmek yine teknikler açısından oldukça önemlidir. Ağzı açmamak gerektiği için ağızdan nefes alıp burundan suyun yüzüne doğru nefes vermek oldukça önemli bir nokta oluşturacaktır.

En Çok Okunanlar

Ata Yüzme Spor Kulübü Kursları

Yüzerek sağlıklı kalın, yüzerek eğlenceli zamanlar geçirin, yüzerek beden, ruh ve zihin bütünlüğünüze katkıda bulunun. …

Bir Cevap Yazın